Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Boğa Döngüsünde Hedef Rekor Seviyeyi O Tarihte Görebilir!

2024 yılındaki amansız yükselişi süren öncü kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı bu boğa döngüsünde ne zaman zirveye çıkacak? Detaylar haberin devamında,
Bitcoin Boğa Döngüsünde Hedef Rekor Seviyeyi O Tarihte Görebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa uzmanları, rekor üstüne rekor kıran fiyat artışı süreci içindeki öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) boğa piyasası zirvesine ilişkin potansiyel beklentilerini paylaşmaya devam ediyor.

Piyasa değeriyle en büyük kripto varlığın, 70 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşması çeşitli nedenlerden, özellikle zamanlaması açısından alışılmadık bir durum olarak görülüyor. Çoğu uzmana göre lider kripto varlık, hala başlangıç aşamalarında ve önünde kat etmesi gereken uzun bir yol var.

Bu ortamda BTC fiyatının gidişatını değerlendiren analistlerin bir bölümü, fiyatın 2025 yılının başlarında zirveye ulaşmasını beklediğini dile getiriyor.

Bitcoin Boğa Piyasasının Zirvesi Ne Zaman Gelecek?

Tarihsel kalıplardan ve son piyasa davranışlarından yola çıkan ünlü kripto analisti Rekt Capital, geleneksel olarak Bitcoin’in, halving (yarılanma) olayından sonraki 518-546 gün aralığında zirveye ulaştığını tespit ettti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: X / @rektcapital

Bununla birlikte, mevcut döngünün, hızlanma belirtileri göstererek tipik döngü uzunluğunda yaklaşık 260 günlük bir sapma olabileceğine işaret ettiğini ve bunun tipik döngü uzunluğunu yarıya indirebileceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Rekt Capital’in analizi, Bitcoin’in eski tüm zamanların en yüksek seviyesini aştığı andan itibaren boğa piyasası zirvelerini ölçerek, bundan sonraki 266-315 günlük bir zaman dilimi içinde potansiyel bir zirve öngördü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: X / @rektcapital

Uzman isim, hızlanan perspektifin devam etmesi halinde, bir sonraki boğa piyasası zirvesinin Aralık 2024 ile Şubat 2025 arasında gerçekleşebileceğinin altını çizdi.

Hedef 150 Bin Dolar mı?

Öte yandan Bernstein analistleri, özellikle bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasının ardından, Bitcoin’in 2025 ortasına kadar 150 bin dolara ulaşma potansiyeline giderek daha fazla güveniyor.

Borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) artan fon girişini vurgulayan aracı kurum, Bitcoin için 150 bin dolarlık fiyat hedefini yineledi ve yatırımcılara beklenen ralliden faydalanmak için Bitcoin madencilik şirketlerinin hisselerini satın almayı düşünmelerini tavsiye etti.

Kurum analistleri Gautam Chhugani ve Mahika Sapra’nın konuya ilişkin görüşleri şu şekilde:

“Bunlar, Bitcoin’in geleneksel varlık portföyüne entegrasyonunun henüz ilk günleri. Bitcoin için belirlediğimiz 150 bin dolarlık fiyat konusunda artık daha ikna olmuş durumdayız.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın