Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance, CFTC Davasının Reddedilmesi için Önerge Verecek

Kripto para borsası Binance, ABD’nin düzenleyici kurumu CFTC tarafından açılan davanın reddedilmesi için dilekçe vermeyi planlıyor.
Binance, CFTC Davasının Reddedilmesi için Önerge Verecek
HABER GİRİŞ

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) aleyhindeki davasının reddedilmesine yönelik önerge vermeye hazırlanıyor.

CFTC, Mart ayında Binance’ın ABD’de bir türev ticaret operasyonu yürüttüğünü ve Amerikalı çalışanlarını kısıtlamalardan kaçınmak için konumlarını gizlemeye yönlendirdiğini iddia ederek dava açtı.

Düzenleyici ayrıca Binance’in uyumluluk sürecini sahte olarak tanımladı ve borsanın faaliyetlerini ABD dışında isteyerek yürüttüğünü, düzenlemelerden kaçınmak amacıyla genel merkezinin yerini gizlediğini iddia etti.

Kripto para borsası, önergesini desteklemek için kullanılacak olan bildiride 15 sayfalık bir sınırı aşmak için izin istiyor. Borsa, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun kendisine karşı Mart ayında açtığı davanın karmaşıklığını gerekçe göstererek, özetin 50 sayfaya kadar çıkmasını istedi.

Binance’in CFTC’nin şikayetine yanıtını 27 Temmuz’da vermesi bekleniyor. Dosyada Binance’in iddiası belirtilmedi, yalnızca davanın karmaşıklığı nedeniyle standart 15 sayfa sınırını aşmayı talep ettiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

CFTC’nin yanı sıra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından da Binance aleyhine açılmış bir dava söz konusu. SEC, Binance ve Zhao’ya kayıtsız menkul kıymetler sattıklarını ve müşteri fonlarını kötüye kullandıklarını iddia ederek dava açtı.

Haziran ayında SEC ve Binance, müşteri fonlarına yalnızca ABD’den erişilmesine imkan tanıyan bir anlaşmaya imza atmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın