Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance ve SEC Anlaştı: Müşteri Fonlarına Yalnızca ABD’den Erişilecek

Binance ve SEC, ABD’deki müşteri fonlarına yalnızca Binance.US çalışanlarının erişebilmesi adına anlaşmaya vardı. Ayrıntılar geliyor...
Binance ve SEC Anlaştı: Müşteri Fonlarına Yalnızca ABD’den Erişilecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sektörün en büyük kripto para borsası Binance, Binance.US ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yalnızca Binance.US çalışanlarının müşteri fonlarına erişebilmesini sağlayacak bir anlaşma yapıldığını duyurdu.

Davayı denetleyen federal yargıcın hâlâ onayını gerektiren önerilen anlaşmaya göre Binance.US, hiçbir Binance yetkilisinin çeşitli cüzdanları için özel anahtarlara erişimi olmamasını sağlamak için adımlar atacak.

ABD merkezli kripto ticaret platformu, tahmini maliyetler de dahil olmak üzere işletme giderleri hakkında detaylı bilgileri önümüzdeki haftalarda paylaşacak. Teklif edilen anlaşma, Binance.US’un menkul kıymetlerle ilgili ücretlerle takası sürdürürken tüm varlıklarını dondurmaya yönelik bir SEC önergesine yanıt olarak geldi.

Düzenleyici, geçici bir yasaklama emri verilmediği takdirde fonların açık denizlere taşınabileceğinden veya kayıtların imha edilebileceğinden endişe duyduğunu bildirdi. Binance.US’un avukatları, tüm varlıklarının dondurulmasının ölüm cezası anlamına geleceğini söyleyerek buna karşı çıkmıştı.

Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesinden Yargıç Amy Berman Jackson, taraflara bir yasaklama emri çıkartmaktansa, önerilen bir şart üzerinde anlaşmaya varmalarının kendileri için daha iyi olacağını söyledi

GCM Yatırım Banner

Bu hafta başlarında yapılan bir duruşmada, tarafların halihazırda sunmuş olduğu 4.000 sayfadan fazla savunma hazırlaması nedeniyle, iki haftanın hazırlanmak için yetersiz bir süre olacağınına karar verildi.

Önerilen anlaşmadaki diğer hükümler, Binance.US’nin küresel borsa çalışanlarının erişimi olmayan yeni kripto cüzdanları oluşturmasını, SEC’e ek bilgiler sağlamasını ve hızlandırılmış bir keşif programını kabul etmesini içeriyor. ABD merkezli müşterilerin bu süre zarfında para çekmelerine izin verilecek.

Anlaşma kabul edilirse, SEC’in açtığı daha geniş dava yargı sistemi aracılığıyla ilerlediği için, belirtilen bazı endişeler giderilmiş olacak. SEC, geçen hafta Binance ve Binance.US’a kayıt dışı menkul kıymetler teklif etme ve ticaret yapma suçlamalarıyla dava açmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın