Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance’den Hollanda Kararı: Borsa Ülkeden Ayrılıyor

Kripto para borsası Binance, düzenleyiciden lisans alamadı ve Hollanda’dan çıkma kararı aldı. Detaylar geliyor...
Binance’den Hollanda Kararı: Borsa Ülkeden Ayrılıyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Hollanda’dan çıkma kararı aldı. Karar, borsanın ülkedeki düzenleyiciden, kara para aklamayı önleme (AML) yönergelerini karşıladığını kanıtlayan bir sanal varlık hizmeti sağlayıcısı (VASP) lisansı alamamasından sonra geldi.

Açıklamada, 17 Temmuz itibarıyla Hollandalı kullanıcıların yalnızca platformdaki fonlarını çekebileceği belirtildi.

Binance açıklamasında, Binance’in Hollanda pazarından ayrıldığını duyurmaktan üzüntü duyuyoruz. Bugün itibariyle Hollanda’da ikamet eden hiçbir yeni kullanıcının kabul edilmeyecek. 17 Temmuz 2023’ten itibaren, Hollanda’da ikamet eden mevcut kullanıcılar varlıklarını yalnızca Binance platformundan çekebilecek.” ifadelerine yer verdi.

Hollanda’daki kullanıcıların daha fazla satın alma, takas veya para yatırması mümkün olmayacak. Borsa kullanıcılara, varlıklarını hesaplarından çekmelerini önerdi.

Avrupa genel olarak kripto borsalarına ve kara para aklamayı önleme çabaları ile biliniyor. Binance, Fransa, İtalya, İspanya, Polonya, İsveç ve Litvanya’da halihazırda AML uyumludur. İki gün önce borsa, kripto varlıklar (MiCA) hakkındaki yeni Avrupa Birliği kurallarına tam olarak uymaya odaklanmak için Kıbrıs’tan ayrılmayı planladığını açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Binance, regülatörle bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak kapsamlı bir kayıt başvuru sürecinde olduğunu açıkladı. Başvurunun olumlu sonuçlanmadığını vurgulayan borsa, Hollandalı düzenleyicilerle çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Kripto para borsası Hollanda’da ikamet eden mevcut kullanıcılara, alınan karar sonrası atmaları gereken adımlarla ilgili kapsamlı bilgiler içeren e-postalar gönderiyor.

Binance son dönemde artan bir düzenleyici baskıya maruz kalıyor. Kripto para borsası geçtiğimiz haftalarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından, kayıt dışı menkul kıymet ticareti yürüttüğü iddiasıyla dava açılmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.