Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilançosunda Zarar Açıklayan Şirket Temettü Dağıtma Kararı Aldı!

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Bilançosunda Zarar Açıklayan Şirket Temettü Dağıtma Kararı Aldı!
HABER GİRİŞ

Sektörün önde gelen tıbbi malzeme kuruluşları arasında yer alan Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtım işlemleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MEDTR koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına temettü müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,2941176 TL, net 0,2647058 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği ifade edildi.

MEDTR Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Temettü veriminin son fiyata göre yüzde 1 olarak gerçekleştiği şirketin açıklamasında, “Kar dağıtım politikamız kapsamında, çıkarılmış sermayenin yüzde 26,47058’i oranında toplam 35.000.000 TL (brüt) nakit kar payı dağıtılması hususunun genel kurul onayına sunulmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

2021 yılında Borsa İstanbul’da halka arzı gerçekleşen Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi, önceki gün 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu KAP üzerinden paylaşmıştı. Meditera’nın açıkladığı -245.055.000 TL’lik çeyreklik zarar, piyasa beklentilerinin altında gerçekleşmişti.

GCM Yatırım Banner

MEDTR Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 5,37 değer artışıyla haftanın son işlem gününü 9.618,83 puanla rekor seviyeden tamamlarken, MEDTR hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve düşüş yaşadı.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 2,6‘lık düşüşle 29,2 TL seviyesine gerileme gösterdi.

MEDTR Fiyatı Günü Düşüşle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Meditera Tıbbi Malzeme hisseleri, haftalık ve aylık bazda sırasıyla yüzde 7,1 ve yüzde 21,2 oranında kırmızı yakmış durumda. Hisseler, yılık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 12,6 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.