Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilanço Sonrası Düşen Hisse için “Alım Fırsatı” Uyarısı Geldi!

Havacılık şirketinin hisseleri bilanço sonrası düşüşe geçti. Hisseler için alım fırsatı değerlendirmesi yapıldı. İşte o hisse ve son durumu...
Bilanço Sonrası Düşen Hisse için “Alım Fırsatı” Uyarısı Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Havacılık sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları (THYAO), iki gün önce 2023 yılına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Net karını 2022’ye göre yüzde 244 artıran şirket, 163 milyar TL kar etti. 2022 yılında 47,4 milyar TL ne dönem karı sağlamıştı. Şirketin hisseleri bilanço sonrası dün düşüş ile başladı.

A1 Capital Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Doğan ise şirketin düşen hisseleri (THYAO) için alım fırsatı olduğunu dile getirdi.

A Para’ya konuk olan Doğan, “Havacılık sektörünü portföyde tutarım demiştim, hala da aynı görüşümü devam ettiriyorum.” açıklamasında bulundu.

Bu sektörde 2’nci ve 3’üncü çeyrek pozisyonlarının devam ettirilebilir olduğunu kaydetti.

Şirketin bilançosu hakkında değerlendirmede bulunan Doğan, Türk Hava Yolları’nın tek seferlik ertelenmiş vergi gelirinin 3,23 milyar dolar civarı olduğunu söyledi. Bunu bir kenara bırakıldığında geri kalan faaliyetler tarafındaki durumun iyi olmadığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Doğan, “Ama bu etki bence geçici kalır. 2’inci çeyreğe girdik ve finansallara odaklanmak lazım. 3’üncü çeyrek finansalları da havacılık sektörü için oldukça cazip bir dönem. O yüzden bu düşüşler alım fırsatları.” açıklamasında bulundu.

THYAO’nu bilanço sonrası Bank of America’nın (BofA) dün 1,9 milyar TL’lik satış yaptı.

Şirketin hisseler haftanın son işlem gününe yüzde 2’den fazla yükselerek 294 TL’den başladı. Yazım sırasında 298 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın