Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Beyaz Filo’nun Araç Satışı Artışı Ortalamanın Çok Üzerinde

2022 yılında sıfır araç satışını yüzde 10,45 oranında artıran Beyaz Filo, rakamlara dair detaylı bilgilendirme yaptı.
Beyaz Filo’nun Araç Satışı Artışı Ortalamanın Çok Üzerinde
Yorum

Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş. 2022 yılı sıfır araç satışına dair rakamları paylaştı. Geçen yıl hem dünyada hem de ülkenizde tedarik sıkıntıları ve ekonomik dalgalanma yaşanmasına rağmen satış hedeflerini tutturdukları belirtildi.

Geçmişe dayalı ilişki yönetimi ile konulan hedeflerin gerçekleştirildiği 2022 yılında, Beyaz Filo yetkili satıcısı olduğu 5 markada sıfır araç satışını yüzde 10,45 oranında artırdı.

2021 yılının son çeyreğinde 1.533 adet olan sıfır araç satışı, 2022’nin aynı çeyreğinde 2.814’e çıktı. 2021 yılında 8.353 olan toplam sıfır araç satışı ise 2022’de 9.226 adet olarak gerçekleşti.

Bu satışlarda birlikte bir önceki yıl yüzde 1,13 olan Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarı içindeki paylarının yüzde 1,18’e çıkarıldığı belirtildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamada Otomotiv Distribütörleri Derneği verilerine de yer verildi.

Açıklamada “Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2022 yılı Ocak-Aralık döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,22 oranında artarken, Beyaz Filo olarak sıfır araç satışlarımız yüzde 10,45 oranında (sektör ortalama büyüme oranının yüzde 68 daha fazlası) artmıştır.” şeklinde ifade kullanıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu