Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Beyaz Eşya ve Elektronik Devi Asya ve Amerika Pazarlarını Hedefliyor

Vestel CEO’su Ergün Güler, şirketin gelecek vizyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Güler yeni pazarlara açılma hedeflerinden bahsetti.
Beyaz Eşya ve Elektronik Devi Asya ve Amerika Pazarlarını Hedefliyor
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya ve elektronik devi Vestel’in CEO’su Ergün Güler, şirketin 2023 yılındaki çalışmaları ve bu yıla ilişkin hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Güler, Vestel olarak uzun yıllardır dijital dönüşüme yatırım yaptıklarını ve marka değerinde istikralı bir yükseliş sağladıklarını belirtti.

Güler, Vestel’in 2023’te yıllık bazda yüzde 28’lik artış ile marka değerini 927 milyon dolara çıkardığını belirterek, Türkiye’de bu alanda ilk 3’te olduklarını söyledi. Şirketin gelecek üç yıl içerisinde marka değerini 2 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Ürettikleri teknoloji ile 163 ülkeye ulaştıklarını belirten Güler, geçen yıl 2,6 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaştıklarını ifade etti. Güler Avrupa’daki güçlü varlıklarını muhafaza ederek, Afrika, Latin Amerika, Kuzey Amerika ve Asya pazarlarında derinleşeceklerini söyledi.

Vestel’in 2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmayı hedeflediğini belirten Güler, “2016’dan bu yana karbon ayak izimizi azaltmak için çalışıyoruz. Endüstri 4.0 ve otomasyonun gücünden yararlanarak operasyonel iyileştirmeler ve yenilikçi ürünlerle enerji tüketimimizi azaltıyoruz. Üretimde verimliliğimizi artırmak ve ürün kaynaklı çevresel etkimizi azaltmak için döngüsel modelleri hayata geçirdik.” diye konuştu.

AR-GE faaliyetlerine büyük önem verdiklerini vurgulayan Vestel CEO’su, her yıl cirolarının yüzde 2’sini bu alana ayırdıklarını belirtti. Vestel çatısı altında dünyanın farklı bölgelerinde 10 AR-GE merkezi ve bu merkezlerde görev yapan 1800 kişilik ekiplerinin olduğunu sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.