Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bernstein, Bitcoin ve Ethereum ETF’lerine Rekor Giriş Bekliyor

Bernstein tarafından hazırlanan raporda, Bitcoin ve Ethereum ETF’lerinin toplamda 450 milyar dolara ulaşacağı tahmin edildi. Detaylar şöyle…
Bernstein, Bitcoin ve Ethereum ETF’lerine Rekor Giriş Bekliyor
HABER GİRİŞ

Bu yıl içerisinde Bitcoin ve Ethereum için onaylanan borsa yatırım fonlarının geleceğine ilişkin yeni bir araştırma yapıldı. Bernstein, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) borsa yatırım fonlarının (ETF) kripto fiyat tahminlerine göre 450 milyar dolarlık bir pazara ulaşmasının beklendiğini açıkladı.

Analistler raporda, bunun gelecek 18-24 ay içinde kripto ETF’lerine 100 milyar dolardan fazla bir sermaye akışı anlamına geldiğini, 2025 yılı için Bitcoin’in en yüksek seviyesinin 150.000 dolar olacağını öngördü. Raporda BTC için yıl sonu fiyat hedefinin ise 90.000 dolar olduğunu kaydedildi.

Ethereum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) sekiz spot ETH ETF başvurusunu onaylamasının ardından geçen hafta yaklaşık yüzde 25’e yakın değer kazandı. SEC’in S1 başvurularını onaylamasının ardından Ethereum ETF’leri borsalarda işlem görmeye başlayacak. Raporda, Ethereum’un artık bir menkul kıymet değil, bir emtia olarak sınıflandırıldığı ve böylece kripto para birimini çevreleyen en büyük tartışmanın çözüldüğü belirtildi.

Bernstein, Ethereum’un spot ETF olarak onaylanan ilk hisse kanıtı tabanlı token olduğunu ve bu onayın, bir blockchain varlığının token satışından evrimleşmesinin yolunu açtığının altını çizdi.

Raporda bu durumun diğer blockchain tokenleri için de olumlu etkiler yaratabileceği ve Solana (SOL) gibi kripto para birimlerinin bundan fayda sağlayabileceği kaydedildi. Raporun paylaşıldığı sırada Bitcoin 67.800 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ethereum ise 3.870 dolar yakınlarında bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın