Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bedelsiz Kararıyla Uçuşa Geçti! Bu Hisse Tavana Gidiyor

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bedelsiz sermaye artırımı yapacağını açıklayan Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret’in hisseleri pozitif ayrışıyor. İşte detaylar;
Bedelsiz Kararıyla Uçuşa Geçti! Bu Hisse Tavana Gidiyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da yatırımcılar, bedelsiz sermaye artırımı yapan şirketleri yakından takip ediyor. Hisselerinde bölünmeye giden şirketlerin varlıklarında herhangi bir değişiklik olmasa da yatırımcılar lot sayılarını artırmak için söz konusu şirketlere büyük ilgi gösteriyor.

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret (MAVI), 10 Ocak’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırım kararını duyurmuştu.

Bedelsiz Kararıyla Uçuşa Geçti! Bu Hisse Tavana GidiyorKaynak: KAP

Şirket, 500 milyon TL tutarındaki sermaye tavanı içerisinde, 198.628.000 TL olan çıkarılmış sermayesini yüzde 100 artırarak 397.256.000 TL’ye çıkaracak. Sermaye artırımının geçmiş yıl karları hesabında bulunan tutarlardan karşılanacağı belirtilmişti.

Mavi Giyim, 2023’ün 9 aylık döneminde net karını yüzde 90, hasılatını yüzde 94, brüt karını yüzde 90 ve FAVÖK’ünü yüzde 90 oranında artırarak pozitif bir bilanço açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Bedelsiz Kararıyla Uçuşa Geçti! Bu Hisse Tavana GidiyorKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 116,5 TL’den tamamlayan MAVI, yeni yılda güzel bir performans sergiledi. Bedelsiz açıklamasından önce 115 TL seviyelerinde olan MAVI, 11 Ocak saat 15.00 itibarıyla yüzde 7,5 artışla 126,8 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 11,3, aylık yüzde 13,7 ve yıllık yüzde 119,7 artış gerçekleşti.

Alnus Yatırım, 9 Ocak 2024 tarihinde paylaştığı raporunda MAVI için öngörülerini paylaştı. Şirketin yüksek ihracat oranına dikkat çekildi ve kurdaki artışla desteklenen korunaklı fiyatlama politikasının şirketin finansallarını desteklediği aktarıldı. MAVI için “al” tavsiyesi verildi ve 173 TL hedef fiyatla model portföye dahil edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın