Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BCH Birkaç Ayın En Yüksek Seviyesinde! MATIC Düşüşü Uzattı!

Kripto para piyasaları günü genel olarak düşüşle geçirirken, bazı altcoinler gün içindeki hareketleriyle dikkat çekti. Detaylar haberde;
BCH Birkaç Ayın En Yüksek Seviyesinde! MATIC Düşüşü Uzattı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları, kırmızıların hakim olduğu bir günü kapatmaya hazırlanırken bazı kripto para birimleri düşüş ve yükselişleriyle günün dikkat çekenleri arasına girdiler. Bitcoin Cash (BCH) birkaç ayın en yüksek seviyesine çıkarken, Polygon (MATIC) ise günün en çok düşüş gösterenlerinden oldu.

BCH, pazarda düşüş eğiliminin artmasına rağmen fiyatını artırarak Salı günü itibarıyla yedi ayın en yüksek seviyesine sıçradı.

MATIC ise art arda dördüncü gün kırmızı yakarken, günün en dikkat çeken düşüşlerinden birine imza attı.

BCH 7 Ayın Zirvesine Çıktı

BCH, kripto piyasalarındaki hava düşüşe geçmesine rağmen Salı günü birkaç ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

Haftaya 143.19 dolarlık düşük seviye ile giren BCH/USD, bugünün seansında 152.71 dolarlık gün içi yüksek seviyesine yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Altcoin, bu dalgalanmanın bir sonucu olarak, fiyatın 150.00 doların üzerine çıktığı son tarih olan 31 Temmuz’dan bu yana en yüksek noktasına ulaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Genel olarak BCH, göreceli güç endeksindeki (RSI) kırılmanın ardından bugünkü kazançlarla son yedi günde yaklaşık yüzde 20 arttı.

Fiyat gücü 68.00’deki direncin ötesine geçti ve haber yazımı esnasında 69.88’de seyrediyor. Bir sonraki görünür direnç 71.00’de olmasına rağmen, boğaların kar elde etmeyi seçmesiyle önceki kazançlar azalmaya başlamış görünüyor.

MATIC Fiyatındaki Düşüş Sürüyor

MATIC, geçen haftanın en çok yükselen kripto para birimlerinden olsa da trend, bu hafta itibarıyla tersine döndü ve bugünkü fiyat hareketleriyle dördüncü kez üst üste düşüş gösterdi.

MATIC/USD, fiyatın 1.50 dolar seviyesinde işlem görmesinden bir gün sonra Salı günü 1.38 dolarlık gün içi en düşük seviyeyi gördü.

Polygon boğaları, Cumartesi günü tokenı geçen Nisan’dan bu yana en güçlü noktasına götürerek fiyatları aşırı alım bölgesine itti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bu aşırı alımın bir sonucu olarak, ayılar bunu piyasaya yeniden girmek için bir fırsat olarak gördüler ve göreceli güç endeksini 75.10’luk yüksek bir seviyeden 62.70’e çektiler.

Endeks şu anda 62.00’nin biraz üzerinde geziniyor ve analistler, bu seviyenin kırılması halinde ayıların son düşüşleri uzatmaya çalışabileceğini belirtiyor.

Bu arada Polygon Labs, bugün yaptığı duyuruyla birden fazla ekibi ve yaklaşık 100 pozisyonu etkileyecek şekilde, personel sayısını yüzde 20 oranında azalttığını duyurdu. Bugünkü düşüşün derinleşmesinde bu gelişmenin de etkisinin olabileceği düşünülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.