Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polygon Labs İşten Çıkarmalarından MATIC Fiyatı Etkilenir mi?

Son dönemde kripto sektöründe sıklıkla örneklerine rastlanan işten çıkarma furyasına Polygon Labs da katıldı. MATIC fiyatı nasıl etkilenir? Detaylar haberde;
Polygon Labs İşten Çıkarmalarından MATIC Fiyatı Etkilenir mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Özellikle geçen yıl ağır darbeler alan kripto sektöründe pek çok şirket ve platformun işten çıkarmalarına tanıklık edildi. Bu yıl da benzer durum devam ediyor. Son olarak Polygon Labs, çalışanlarını işten çıkaran bir dizi kripto firmasına katıldı.

Polygon Labs, yaptığı açıklamayla birden fazla ekipten çalışanların işten çıkarıldığını duyurdu. Böylelikle çalışan sayısı yüzde 20 azaltılmış oldu. Platformun bilanço tablosunda 250 milyon doların üzerinde miktar ile yaklaşık 2 milyar MATIC bulunuyor. İşte dikkat çekenler…

Polygon Labs, Çalışan Sayısını Yüzde 20 Azalttı

Polygon Labs, pek çok çalışanını işten çıkaran bir dizi kripto firması arasına girdi. Gelişme, amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin son birkaç hafta içinde yukarı doğru hareket etttiği dönemde yaşandı.

Firma bugün, birden fazla ekibi ve yaklaşık 100 pozisyonu etkileyecek şekilde, personel sayısını yüzde 20 azalttığını duyurdu.

Blog gönderisinde yer verilen açıklamada “Bu acı verecek derecede zor bir karardı ama yolculuğumuz için gerekli bir adımdı. Ayrılan takım arkadaşlarımız, bugün olduğu gibi dünya çapında tanınan blok zinciri olacak şekilde Polygon teknolojisi ve ekosisteminin oluşturulmasında tarihi bir rol oynadılar” ifadelerine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

MATIC, Polygon Labs’ın Hareketinden Pek Etkilenmedi

Polygon Labs bu kararı etkileyen nedenlerle ilgili detayları belirtmedi. Bununla birlikte, bilançosunun 250 milyon dolardan fazla ve 1.9 milyar MATIC’in üzerinde olduğunu ekleyerek “hazinesinin sağlıklı kaldığına” güvence verdi.

CoinMarketCap verilerine göre MATIC fiyatı, duyurunun yapıldığından beri dikkat çekici bir hamle yapmadı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Dijital para, haber yazımı esnasında 12 milyar doları aşan piyasa değeriyle 1.40 dolar civarında işlem görüyor. MATIC, son 24 saatte yüzde 5’in üzerinde bir düşüş trendi kaydetti. Ancak son yedi gün itibarıyla yüzde 14’ün üzerinde bir yükseliş trendi görmüş durumda.

Bu arada Polygon Labs, karardan etkilenenlere seviyelerine ve görev sürelerine bakılmaksızın üç aylık kıdem tazminatı sağlanacağı bilgisini de verdi.

Karar, zkEVM Mainnet Lansmanından Günler Önce Geldi

Polygon Labs, personel sayısını azaltmaya çok beklenen zkEVM Mainnet lansmanından hemen önce karar vermiş oldu. Lansmanın 27 Mart 2023’te gerçekleşmesi planlanıyor.

Ayrıca, Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, yakın zamanda Polygon ve Arbitrum’daki ürünlerden oluşan bir DeFi ekosistemi olan Gains Network’te bir güncelleme yayınladı.

Ağ, düşük işlem ücretleri ile Polygon’un tekliflerini çeşitlendirecek. Gains Network, geçtiğimiz günlerde 25 milyar doları aşan ticaret hacmiyle önemli bir dönemeci geride bırakmayı başardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın