Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ray Dalio: Hindistan Başbakanı Modi Dünyanın En İyi Liderlerinden Biri

Milyarder hedge fon yöneticisi Ray Dalio, Başbakan Narendra Modi’nin dünyadaki en iyi liderlerden biri olduğunu söyledi. Detaylar aşağıda;
Ray Dalio: Hindistan Başbakanı Modi Dünyanın En İyi Liderlerinden Biri
HABER GİRİŞ

Milyarder hedge fon yöneticisi Ray Dalio, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin dünyanın en iyisi değilse de en iyi liderlerinden biri olduğunu söyledi. Ray Dalio’nun tweetleri, Moody’s’in Hindistan’ın görünümünü negatife düşürmesi ile aynı gün ancak Moody’s’in değerlendirmesinden önce geldi.

Perşembe günü daha erken saatlerde Dalio, geçen ay Hindistan Başbakanı Modi ile sahneyi paylaştığı Riyad’daki Gelecek Yatırım Girişimi’nden bir video paylaştı.

Ray Dalio Hindistan Başbakanı Modi Övgü Ve video bağlantısını eklediği paylaşımında; “Benim düşünceme göre, Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin dünyanın en iyisi değilse de en iyi liderlerinden bir tanesi. Onun nasıl düşündüğünün yanı sıra ne düşündüğü hakkında keşfetme fırsatım oldu. Dinlemekle ilgileniyorsanız, işte burada” ifadelerini kullandı.

Modi, Suudi Arabistan’daki etkinlikte fakirlerin en fakirlerinin güçlendirilmesi hakkında konuştuğu önemli bir açılış konuşması yapmıştı. Ardından Dalio ve Modi, meditasyon, dünyanın durumu ve küresel çatışmaları içeren bir dizi konu üzerine konuşmuştu.

İşte bu konuşmalara atıfta bulunarak Twitter’dan Modi’nin liderliğini öven Ray Dalio, günün ilerleyen saatlerinde bir dizi başka tweetle orijinal tweetini netleştirdi.

Ray Dalio Modi En İyi Liderlerden Biri“Bu gönderi hakkında, çoğunlukla jeopolitik ile ilgili olarak birçok soru alıyorum. Şunu netleştirmek isterim ki ben Modi’nin jeopolitik politikaları hakkında yorum yapmıyorum çünkü onlar hakkında yorum yapacak kadar bilgili değilim. Modi’den en çok etkilendiğim şey, yoksulluk içinde olanlardan zengin iş liderlerine varana kadar tüm insanlara yardım ederek ülkeyi nasıl bir araya getirdiği.” dedi.

Ayrıca Modi’nin bunu hem temel ögeleri sunarak hem de Hindistan’ın yönü için misyonunun bir parçası olarak en son dijital teknolojileri sağlayarak yaptığını dile getirdi. Hükümetinin 100 milyondan fazla tuvalet inşa ederek hastalıkları azaltıp bazı tahminlere göre yaklaşık 300 bin hayat kurtarmasını da örnek olarak gösterdi. “Modi’nin nüfusun geniş desteği ile devrim niteliğinde daha iyi sonuçlar elde etmek için iyi bir şansı olduğunu düşünüyorum. Bunlar, diğer ülkelerde bulmanın zor olduğu önemli meseleler.” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.