Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakandan Karadeniz Gazıyla İlgili Son Açıklama Geldi! “Kara Göründü”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Karadeniz'de uzun süredir devam doğal gaz çalışmalarına dair bilgileri paylaşarak son virajın dönüldüğünü vurguladı.
Bakandan Karadeniz Gazıyla İlgili Son Açıklama Geldi! “Kara Göründü”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Dünyanın en büyük doğal gaz projesi” olarak nitelendirilen Karadeniz gazıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Geçtiğimiz Eylül ayında doğal gaz çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Bakan Dönmez, ilk gaz akışının Mart ayında gerçekleşeceğini duyurmuştu. Karadeniz gazını karaya çıkaracak hattın 140 kilometresinin tamamlandığını aktarmıştı.

“Kara Göründü, Tünelin Ucundaki Işık Belirdi”

Dönmez, bu gelişmelerin ardından konuya yönelik son bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı. Artık son virajların görüldüğünü belirtti.

Fatih Dönmez Karadeniz Gazı
Kaynak: Twitter

Ayrıca Moskova’da “Rus Enerji Haftası” kapsamında düzenlenen oturumda Türkiye’nin enerji alanındaki gelişmelerine dair bilgi veren Bakan Dönmez, son 20 yılda önemli bir dönüşümün yaşandığını vurguladı. Yeni kaynak arayışına devam ettiklerini vurgulayarak Türkiye’nin enerji alanında kapasitelerinin arttığını söyledi.

“Teklifin Değerlendirilmesi için Erken”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “Avrupa’ya Türkiye üzerinden gaz iletebiliriz” sözlerine değinen Fatih Dönmez, teklifin değerlendirilmesi için erken olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, “Türkiye, bu ve buna benzer birçok uluslararası projeyi zamanında tamamlamıştır. Teknik olarak mümkün. Bu tarz uluslararası projelerde teknik, ticari ve hukuki açıdan değerlendirme ve fizibilite çalışması yapılması lazım.” açıklamalarında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.