Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Nebati’den Ekonomi Yorumu: Acı Vereceğini Biliyorduk

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, The Wall Street Journal’e açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Bakan Nebati’den Ekonomi Yorumu: Acı Vereceğini Biliyorduk
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı ile uluslararası kuruluşların yıllık toplantılarına katılmak üzere geçen hafta ABD’ye gitmişti. Bakan Nebati bu ziyaretinde The Wall Street Journal’e açıklamalarda bulundu.

Hükümetin tartışılan ekonomi programına dair konuşan Bakan Nebati, sürecin biraz acı verici şekilde geçeceğini hesapladıkların belirterek, bu acının şiddetini artıran şeyin savaş olduğunu söyledi. Programa dair kararlılıklarını uluslararası topluma ve halka anlatmaya çalıştıklarını belirtti.

Rus Petrolüne Tavan Fiyat Uygulaması

Bakan Nebati, G7 ülkelerinin Rusya’dan alınacak petrole ilişkin tavan fiyat uygulama planını da değerlendirdi. İhtiyaçların karşılanması için gerekli adımların atılması ve Türkiye’nin çıkarlarının korunması için ne lazımsa yapacaklarını vurguladı.

Türkiye’nin tavan fiyat uygulamasına uyup uymadığı sorusunu yanıtlayan Bakan Nebati, henüz bunun hayata geçirilmediğini belirtti.

Türkiye’nin Batılı ülkelerin finansmanına ihtiyacı olmadığını ve Rus petrolünü alabileceğini belirten Nebati, “Herhangi bir yaptırım durumunda Türkiye, yaptırımların hiçbirini ihlal etmeden, kendisini yeni duruma uyarlayacak araçları geliştirecek her türlü kapasiteye sahiptir” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.