Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kurum Açıkladı: Konut Fiyatları Düşmeye Başladı

Murat Kurum, Kentsel Dönüşüm Sempozyumu’nda açıklamalar yaptı ve konut fiyatlarının düşmeye başladığını söyledi. İşte detaylar;
Bakan Kurum Açıkladı: Konut Fiyatları Düşmeye Başladı
HABER GİRİŞ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sempozyumu’nda konut fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu ve Türkiye’nin dört bir yanında başlatılan sosyal konut projeleri hakkında bilgiler verdi. Kurum, dünyanın en gelişmiş ülkelerinin dahi sosyal devlet anlayışını rafa kaldırdığını söyledi.

Türkiye’nin yaptığı uygulamaları yapmadıklarını belirtti. Almanya Cumhurbaşkanı’nın “Artık vatandaşlarımız artan konut fiyatları ve kiraları karşısında zor durumda kalacak.” sözlerine dikkat çekerek Almanya’nın sorunlara çözüm bulamadığını kaydetti.

“Konut Fiyatları Düşmeye Başladı”

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal projesini bu yüzden yaptıklarını, konut fiyatlarının proje ile birlikte durduğunu, aşağı gelmeye başladığını belirtti. Bu süreçte hem alt gelirlilere hem de orta gelirlilere destek olmaya devam edeceklerini paylaştı.

“500 Bin Sağlam Konut Kazandıracağız”

Bakan Kurum, 81 ilde dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini, şu an halihazırda sahada 250 bin konutun dönüşüm çalışmalarının sürdürüldüğünü dile getirdi. 2028 yılına kadar 500 bin sağlam ve güvenli konutu kazandıracaklarını ifade etti.

Türkiye’de kentsel dönüşüm tarihinin çok eskiye gitmediğini kaydeden Kurum, özellikle son 20 yılda dönüştürülen riskli yapılar, alanlar, üretilen sosyal konutlar ve etkin bir şekilde yürüttükleri sistemle epeyce bir yol kat ettiklerini söyledi. Türkiye’nin dört bir yanında 3 milyon konutun dönüşümünü sağladıklarını anımsattı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.