Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kacır, Musk-Erdoğan Görüşmesinin Detaylarını Paylaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Musk'ın Türkiye'nin Tesla yatırımı için en önemli adaylar arasında olacağını ifade ettiğini bildirdi. Detaylar haberde;
Bakan Kacır, Musk-Erdoğan Görüşmesinin Detaylarını Paylaştı
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır resmi X hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tesla ile SpaceX’in kurucusu Elon Musk ile görüştüğünü bildirdi. Kacır paylaşımında, Türkiye’nin teknoloji öncülerinin ilgi odağı olmaya devam ettiğini vurguladı.

New York’da Türk Evi’nde gerçekleştirilen toplantıda, Erdoğan’ın Musk’ı Türkiye’de yatırıma davet ettiğini dile getirdi.

Yerli ve milli otomobil TOGG ile elektrikli araç üretimine adım attığımızı anlatan Erdoğan, Tesla’nın Avrupa’daki 2’nci, dünyadaki 7’nci fabrikasını Türkiye’de kurması için destek vermeye hazır olduğumuzu söylediğini kaydetti.

Halihazırda çok sayıda Türk tedarikçi firmanın Tesla ile çalıştığını söyleyen Musk, Türkiye’nin Tesla yatırımı için en önemli adaylar arasında olacağını kaydetti.

Musk, Starlink için Türk Yetkili Kurumlarla Çalışmayı Arzu Ediyor

Kacır paylaşımında Musk’ın, Starlink uydu hizmetleri konusunda Türkiye’nin yetkili kurumlarıyla çalışmayı ve Türkiye’yle iş birliği yapmayı arzu ettiklerini dile getirdiğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Musk’a insansız hava araçları (İHA) teknolojisinde dünyanın en başarılı ülkesi, yüksek teknolojide en önemli üretici ülkelerden biri olduğumuzdan bahsettiğini bildirdi.

Geleceğin savaşlarının gelişmiş silahlı insansız hava araçları (SİHA) arasında gerçekleşeceğine inandığını ileri süren Musk, Türk İHA’larına yönelik dünyadaki ilginin farkında olduğunu da ekledi.

Bakan Kacır görüşmeye ilişkin verdiği detaylarda Erdoğan’ın, birlikte insanlık yararına çalışmanın önemine değindiğini vurguladı. Erdoğan’ın Musk’a “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabını hediye ettiğinin de bilgisini verdi.

Mehmet Kacır son olarak, Türkiye’yi dünyanın teknoloji üslerinden biri yapmak adına çalışmalarına devam edeceklerine dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın