Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan’dan Kısa Çalışma Ödeneği Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, 3 ay daha uzatılan kısa çalışma ödeneği uygulamasından son 3 ayda 110 bin kişinin yararlandığını açıkladı.
Bakan Işıkhan’dan Kısa Çalışma Ödeneği Açıklaması
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 Şubat depremlerinin ardından bölgede ilan edilen mücbir sebep uygulamasıyla afetzedelerin yükünü hafifletmek amacıyla Kısa Çalışma Ödeneği bağlanmıştı. Bakan Işıkhan ise bugün Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından Erdoğan, Kısa Çalışma Ödeneğinin 3 ay süreyle uzatıldığını duyurmuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Işıkhan bugün resmi Twitter hesabından Erdoğan’ın tensipleriyle Kısa Çalışma Ödeneğinin 3 ay daha uzatıldığını anımsattı.

Kısa Çalışma Ödeneği Uygulamasıyla 3 Ayda 935 Milyon Lira Ödeme Sağlandı

Depremzedelere yönelik Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasından, 3 aylık sürede 110 bin kişiye yaklaşık 935 milyon lira ödeme sağlandığının bilgisini verdi.

Işıkhan paylaşımında, uzatılan 3 aylık süreçteyse yaklaşık 115 bin kişinin Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanması beklediklerini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

“Tüm imkanlarımızla milletimizin yanındayız.” diyen Bakan Işıkhan, Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasından yaklaşık 1 milyar liralık ödeme yapılacağı yönünde tahminde bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın