Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Azerbaycan Karabağ’da Operasyona Başladı! Gerilim Tırmanıyor

Karabağ’da gerilim yükseliyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bölgede antiterör operasyonu başlatıldığını açıkladı. İşte detaylar;
Azerbaycan Karabağ’da Operasyona Başladı! Gerilim Tırmanıyor
Yorum

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan’ın Karabağ’daki provokasyonlarını artırması üzerinde bölgede anayasal yapıyı yeniden tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatıldığını açıkladı. Bakanlık, bölgede sivillerin ve altyapı tesislerinin hedef alınmadığını, yalnızca meşru askeri hedeflerin yok edildiğini duyurdu.

Karabağ’da uygulanan tedbirler hakkında Rus Barış Gücü Komutanlığına ve Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezi Yönetimine bilgi verildiği aktarıldı.

Savunma Bakanlığı, Rus Barış Koruma Birliği’nin Azerbaycan topraklarında geçici olarak konuşlandığı Ermeni Silahlı Kuvvetleri birliklerinin, Ağdam bölgesindeki mevzilere topçu tesislerden ateş açtığını belirtti. Bu kapsamda müdahale tedbirleri alındığı paylaşıldı.

Yapılan açıklamada, Ermeni silahlı kuvvetlerinin 10 Kasım 2020’de imzalanan üçlü bildiri hükümlerine uymadığı ve Karabağ bölgesinde varlığını sürdürmesinin, bölgesel barış ve istikrara ciddi tehdit oluşturduğu kaydedildi.

Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde terör örgütlerinden oluşan silahlı Ermeni gruplarının döşediği bir mayın daha infilak etmişti ve Azerbaycan Karayolları Devlet Dairesi çalışanlarından 2 kişi hayatını kaybetmişti. Olayın devamında bölgeye intikal eden bir polis aracının geçişi sırasında bir mayın daha patladı ve 6 polis şehit oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu