Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ASKON: Türkiye’nin Mısır’a 2022 İhracatı 4,5 Milyar Dolar Oldu

ASKON Genel Başkanı Orhan, 2022 yılında Mısır'a ihracatın bir önceki yıla kıyasla yüzde 0,8 oranında yükseldiğini açıkladı. İşte detaylar;
ASKON: Türkiye’nin Mısır’a 2022 İhracatı 4,5 Milyar Dolar Oldu
Yorum

Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Ahmet Samir Saleh ile gerçekleştirilen toplantıyı ilişkin Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, değerlendirmelerde bulundu. Aydın, 2022 yılında Mısır ile ticaretin Türkiye lehine 2 milyar dolar fazla verdiğini açıkladı.

ASKON Genel Başkanı Aydın, Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın daveti üzerine toplantıya katılarak, yorumlarda bulundu.

İş dünyası adına 10 yılın ardından gerçekleşen buluşmadan her iki kanat olarak oldukça memnun ayrıldıklarını bildiren Aydın, kendi para birimleri üzerinden ticaretin çok önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca hızlı bir şekilde oturum vizelerine ulaşması gerektiğini aktardıklarına dikkat çekti.

2022 yılında Mısır’a ihracatın bir önceki yıla göre yüzde 0,8 artarak 4,5 milyar dolara ulaştığını söyleyen Aydın, şöyle konuştu;

“Demir ve çelik makinalar, mekanik cihazlar ve aletler mineral yakıtlar, yağlar demir veya çelikten eşya motorlu kara taşıtları plastikler ve mamulleri İnorganik kimyasallar mücevherci eşyası başlıca ihraç ettiğimiz ürünler.”

Geçen sene 10 milyar dolara yaklaşan Türkiye’nin ticari büyüklüğünün 20 milyar dolarlık ticari büyüklüğe erişebileceği potansiyelinin öngörüldüğünü kaydetti.

Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Samir Saleh’in her türlü konuda destek vermeye hazır olduklarını belirttiğini vurgulayan Aydın, toplantının çok verimli geçtiğini dile getirdi.

Hızlı bir şekilde yol alarak hedeflenen ticari hacmin gerçekleştirilebileceğini yönünde tahminini bildiren Aydın, iş dünyası adına 10 yıl sonra gerçekleştirilen toplantı için Ömer Bolat’a teşekkür etti.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu