Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Bolat: Hedef Mısır ile Ticareti 15 Milyar Dolara Ulaştırmak

Bakan Bolat, Mısır ile karşılıklı ticareti 5 yıl içinde 15 milyar dolara ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.
Bakan Bolat: Hedef Mısır ile Ticareti 15 Milyar Dolara Ulaştırmak
Yorum

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, bugün Mısır Sanayi ve Ticaret Bakanı Ahmed Samir Saleh ve beraberindeki iş dünyası temsilcileri ile görüştü. Bolat, basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından değerlendirmede bulundu. Ayrıca sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Bakan Bolat, Türkiye ve Mısır arasında büyük işbirliği potansiyeli bulunduğunu söyledi. İki ülke arasındaki ticaret hacminin geçen yıl 10 milyar dolara yakın olduğunu, ekonomik büyüklüğünün de toplamda 1 trilyon doları aştığını kaydetti.

Karşılıklı ticarette 15 milyar dolarlık bir hedef belirlediklerini bildirdi.

Bakan Bolat Mısır ile Görüşme
Kaynak: Twitter

Türk iş insanı ve sanayicilerinin Mısır’ı en zor dönemlerinde dahi terk etmediğini vurgulayan Bakan Bolat, ülkedeki Türk yatırımlarının 2 milyar dolar seviyesine ulaştığını kaydetti. Ayrıca Türk müteahhitlik firmalarının Mısır’da bugüne kadar 1,2 milyar dolar tutarında 27 proje üstlendiğini ifade etti.

Bolat, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesinin Orta Doğu ve Kuzey Afrika başta olmak üzere tüm Akdeniz havzasındaki sorunların çözümüne büyük katkı yapacağını kaydetti.

Mısır Arap Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanı Ahmed Samir Saleh de görüşmeye yönelik değerlendirmede bulundu.

Saleh, ekonomik ve ticari ilişkileri daha da ileri götürmek için çalışacaklarını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu