Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan Geleneği Bozmuyor: Yatırımcılar Kâra Doyacak!

9 aylık dönem kârı 10 milyar TL’ye yaklaşan Aselsan, on yıllardır yaptığı kâr paylaşımını bu hafta da yapacak. Yatırımcılar için ödeme günü yarın!
Aselsan Geleneği Bozmuyor: Yatırımcılar Kâra Doyacak!
HABER GİRİŞ

Bu hafta hissedarlarına temettü ödemesi yapacak borsa devleri arasında yer alan Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (ASELS) yatırımcılarının beklediği gün geldi. Bu yıl Mart ayında hem bedelsiz sermaye artırımı hem de temettü kararı alan savunma şirketi, yarın borsada yatırımcılarına ödeme yapacak.

18 yıldır temettü dağıtımına çıkan Aselsan, bu yıl gerçekleştirdiği yüzde 100 bedelsiz sermaye artırımı sonrası hissedarlarına nakit temettü ödemesi yapacak.

Temettü verimi yüzde 0,30 olarak planlanan ASELS için hisse başı net temettü 0,0789472 TL olarak uygulanacak. Bugünün seans kapanışı itibarıyla şirketin hisse senedine sahip olanlar temettü almak için hak sahibi olacak.

Aselsan Hisse 21-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Orta Doğu’daki savaş gündemiyle gerilen BIST 100 endeksinin düşüşünden etkilenmeyen Aselsan hisseleri, endeks üstü getiri sağladı.

Yıllık yüzde 123, aylık ise yüzde 10 yükseliş gösteren ASELS, 3Ç23 bilançosuyla da pozitif tablo geliştirdi.

GCM Yatırım Banner

Bilanço sonrasında aracı kurumlar ASELS için hedef fiyat artışına giderken, en düşük 12 aylık hedef 51 lira oldu.

Bugün ise negatif bölgede yer alan şirket hisseleri yüzde 1’in altındaki düşüşten sonra TSİ 15.32 itibarıyla 44,42 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.