Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arçelik Duyurdu: Kurumsal Marka Değişikliği Kararı

Arçelik tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklamada, kurumsal markanın Beko olarak değiştirilme kararı alındığı belirtildi.
Arçelik Duyurdu: Kurumsal Marka Değişikliği Kararı
HABER GİRİŞ

Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren beyaz eşya devi Arçelik, kurumsal markasında değişiklik yapma kararı aldı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platfformu’na (KAP) konuyla ilgili bildirim yapıldı.

KAP’a gönderilen açıklamada, globalleşme stratejisi kapsamında Arçelik A.Ş.’nin, Türkiye dahil tüm coğrafyalardaki kurumsal markasının bundan sonra Beko olarak kullanılacağı bilgisi verildi. Bu karar ile tüm firmanın dünya genelindeki çalışanların ve operasyonların ortak bir marka çatısı altında toplanmasının hedeflendiği belirtildi.

Kurumsal marka olarak belirlenecek Beko da yine Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteriyor. Şirketten yapılan açıklamada, “Bu kapsamda yurtdışı bağlı ortaklıklarımızın kurumsal unvanları da Beko kurumsal markasını içerecek şekilde değiştirilmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Türkiye’deki faaliyetlerin Arçelik Pazarlama A.Ş. üzerinden başta Arçelik olmak üzere yerel değer yaratan tüm markaları ile (Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Leisure) sürdürüleceği belirtildi.

Beko’nun dünya çapında 57 ülkedeki iştirakleri aracılığıyla 55.000 çalışanıyla faaliyet gösterdiği bilgisi verilen açıklamada, 13 ülkede 45 üretim tesisinin bulunduğu kaydedildi. Bu ülkeler, Türkiye, İngiltere, İtalya, Romanya, Slovakya, Polonya, Güney Afrika, Rusya, Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Tayland ve Çin olarak sıralandı.

GCM Yatırım Banner

Duyurunun ardından Arçelik (ARCLK) hisseleri borsada güne yüzde 1’in üzerinde yükselişle başladı. Hisse senedinin değeri 152,8 TL seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.