Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurumdan Halka Arz Planı: SPK’ya Başvuruda Bulundu

Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş., halka arz ve kayıtlı sermaye sistemine geçiş için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) ön başvuruda bulundu.
Aracı Kurumdan Halka Arz Planı: SPK’ya Başvuruda Bulundu
HABER GİRİŞ

Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından halka arz planı ve kayıtlı sermaye sistemine geçiş için açıklama yapıldı. Aracı kurum Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) konuyla ilgili bildirimde bulundu.

KAP’a gönderilen açıklamada, Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin paylarının sermaye artırımı ve/veya ortak satışı yöntemiyle halka arz edilmesine ve bu payların Borsa İstanbul AŞ’ye kote edilmesine izin verilmesini teminen, Şirket Esas Sözleşmesi’nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi için SPK’ya ön izin başvurusu yapıldığı belirtildi.

Açıklamada ek olarak kayıtlı sermaye sistemine geçilmesi amacıyla başvuru yapıldığı kaydedildi. SPK’nın başvuruyu kabul etmesi sonrası ilerleyen günlerde yeni detayların açıklanması bekleniyor.

Borsada son iki yılda yaşanan ralli, halka arzlara yönelik büyük bir ilgiyi beraberinde getirdi. Halka arz olan pek çok şirket günler süren tavan serilerine imza attı ve yatırımcılara yüksek getiriler sağladı.

Son günlerde gerek borsadaki düşüş gerek halka arz olan hisselerde kayıplar yaşanmaya başlandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.