Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Model Portföyüne 3 Hisseyi Ekledi

TEB Yatırım, model portföyünden çıkardığı ve eklediği hisseleri paylaştı. İşte o hisseler ve son durumu...
Aracı Kurum Model Portföyüne 3 Hisseyi Ekledi
HABER GİRİŞ

Borsa güne yeşilleri yakarak başladı. BIST 100 endeksi 10 bin 583 puandan işlem görürken, TEB Yatırım model portföyünü güncelledi.

Aracı kurumun raporuna göre PETKM hissesi portföyden çıkarıldı. Yerine ENKAI hissesi dahil edildi.

ENKAI hissesi için yapılan değerlendirmede, hem iş hacminin büyümesi hem de şirketin güçlü net nakit pozisyonun yıl başından bu yana endeksin yüzde 17 altında performans gösteren hissenin toparlanmasını sağlayabileceği not edildi.

Bunun yanında bankacılık sektöründe YKBNK hissesi yerine GARAN’ın dahil edildiği not edildi.

GARAN’ın sene boyunca benzerlerine göre daha yüksek ve düzelen spread’lerle desteklenen daha kaliteli bir net kar performansı sergileyebileceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında iletişim sektöründe TTKOM yerine TCELL hissesinin dahil edildiği aktarıldı. Türk Telekom’un ilk çeyrek karının Turkcell’e göre zayıf kalma ihtimali nedeniyle çıkarıldığı not edildi.

TEB’in Model Portföyüne Dahil Ettiği Hisselerin Son Durumu

ENKAI hisseleri yazım sırasında yüzde 1,82’lik yükseliş ile 41,5 TL’den işlem gördü. Yıllık bazda yüzde 64,48 kazandırdı.

GARAN hissesi yazım sırasında yüzde 6,14 kazandırdı. Yazım sırasında 109 TL’den işlem gördü. Yıllık bazda yüzde 312,34 kazandırdı.

TCELL hissesi yıllık bazda yüzde 198 kazandırdı. Günlük yüzde 5,69 yükselişte olan hisse 101,2 TL’den işlem gördü. TCELL hissesi haftalık bazda yüzde 9,39, aylık bazda yüzde 26,43 kazandırdı.

Kaynak: TEB Yatırım

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın