Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum MEGMT Halka Arzının Fiyatını Beğendi

QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bugün KAP üzerinden talep toplamaya başlayan halka arz için fiyat değerlendirmesini paylaştı. İşte detaylar;
Aracı Kurum MEGMT Halka Arzının Fiyatını Beğendi
HABER GİRİŞ

Borsada halka arzların sayısı her geçen gün artarken, yatırımcı bugün talep toplamaya başlayan 3 hisseyi mercek altına aldı. QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzına ilişkin açıklamada bulundu.

QNB Finans Yatırım bugün Mega Metal’in halka arz fiyatına yönelik Fiyat Tespit Raporuna İlişkin Değerlendirme Raporu’nu paylaştı.

Fiyat Tespit Raporu’nda verilen şirket ve finansal bilgileri yeterli bulan QNB Finans, Mega Metal’in halka arz fiyatının yüzde 30 iskontolu olduğunu anımsattı. Bu rakamın halka arz iskontosu olarak makul olduğu kaydedildi.

Mega Metal Halka Arz Detayları
KAYNAK: KAP

Belirlenen değerleme yöntemleri ve ilgili varsayımlarla pay başına 28,30 lira olarak belirlenen halka arz fiyatının da makul olduğu öngörüldü.

7-8 Aralık’ta talep toplayacak olan Mega Metal Sanayi, borsada MEGMT koduyla işlem görecek. QNB Finans Yatırım ise şirketin İNA analizinde yer alan bilgilerin detaylı ve anlaşılabilir olduğunu savundu.

GCM Yatırım Banner

İNA analizinde yüzde 2 oranında yer alan uç büyüme oranının şirketin faaliyet gösterdiği sektöre göre uygun olduğunu bildirerek, 2023 yıl sonu için yüzde 25 olarak hesaplamalara dahil edilen kurumlar vergisi oranının projeksiyon dönemi boyunca devam etmesinin de uygun olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın