Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aptos’a Web3 Oyun Lansmanı Dopingi: APT Fiyatı Yükselişte

Web 3 oyununun lansmanı yaklaştıkça Aptos bir haftalık süreçte yüzde 25'in üzerinde dikkat çekici artış gösterdi. Detaylar haberde;
Aptos’a Web3 Oyun Lansmanı Dopingi: APT Fiyatı Yükselişte
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto piyasalarındaki genel yükselişin desteğiyle Aptos (APT) son üç gün içinde kayda değer bir fiyat artışı yaşadı. Aptos blok zincir ağının yerel kripto para birimi, haftalık bazda yüzde 25’e varan artışla yatırımcılarını memnun etmeye devam ediyor.

APT’deki bu yükselişin, kripto pazarı duyarlılığındaki son iyileşmenin yanı sıra, Aptos SDK’ları (Web3 oyun geliştirme araç kitleri) dağıtımına bağlı olduğu belirtiliyor. Aptos, Güney Kore’nin önde gelen Triple-A oyun stüdyosu NPIXEL ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

APT Fiyatı Nereye Gidiyor?

APT fiyatı, haber yazımı itibarıyla son yedi günde yüzde 24’ün üzerinde yükseldi ve son 24 saatte işlem hacminde yüzde 70.57’lik bir artış gözlemlendi.

APT, iki gün üst üste düşüşün ardından 13 Mart Pazartesi günü yüzde 14 artarak fiyatını 10.40 dolardan 11.95 dolara yükseltti. Bugüne kadar yükselişin devam etmesiyle birlikte fiyat, haber yazımı itibarıyla 13.11 dolar civarında işlem görüyor. APT, son 24 saat içinde 14.57 dolarlık gün içi en yüksek seviyeyi kaydetti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Fiyat, Yeni Web3 Oyun Planları Dalgasında Yükseldi

APT, Move adlı bir akıllı sözleşme programlama dilini dağıtan bir katman-1 hisse ispatı blok zinciri olan Aptos blok zincirinin yerel tokenıdır. Aptos, Web3’ün yaygın olarak benimsenmesini sağlamak ve gerçek dünyadaki sorunları çözmek için bir DApp ekosistemini güçlendirme hedefini taşıyor.

GCM Yatırım Banner

Blok zinciri, en sonuncusu yeni yazılım geliştirme kiti (SDK) olmak üzere, birkaç Web3 hızlandırma programı aracılığıyla vizyonuna bağlı kaldığını gösterdi. Aptos, SDK ile Web3 oyun alanına girerek oyun geliştiricilere ve kullanıcılara oyun içi varlıkların sahipliğini sağlamayı planlıyor.

Aptos Labs’a göre SDK, oyunlarda birlikte çalışabilirliği ve şeffaflığı sağladığı için Web3 oyunlarında büyük bir kazanç olarak görülmekte. Oyuncuların sanal ürünleri taşımasına, oyun öğelerini satın almasına ve takas etmesine olanak tanımakta.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @AptosLabs

Bunlara bağlı olarak SDK’nın lansmanı, APT’nin artan işlem hacmi ve fiyatı üzerinde etkiye sahip oldu.

Yeni Bir Dönüm Noktası İş Birliği

Güney Kore’nin önde gelen oyun stüdyosu NPIXEL, yeni oyun evreni METAPIXEL’i Aptos üzerinde inşa etmeyi seçti ve bu, oyun dünyasının derinliklerine inerken blok zinciri için adeta yeni bir dönüm noktası oldu.

Bu gelişme, muhtemelen Aptos’taki artan etkinliğin ve APT token fiyatının neden yükseldiğinin en önemli göstergelerinden biridir.

Aptos’un altında yatan bir blockchain teknolojisini kullanan METAPIXEL’deki oyuncular, oyun içi varlıklar kazanabilir ve NFT olarak oyun ekipmanı üretebilir. Oyuncular, oyun içi dijital varlıkları ve NFT’leri Aptos tabanlı NFT pazar yerlerinde takas edebilirler. Bu yardımcı programın, APT’de daha fazla trafik oluşturmasına bağlı olarak fiyat ve işlem hacmini artırması bekleniyor.

Son TÜFE Verileri Aptos’u Etkiledi mi?

APT’nin fiyat performansı, Web3 oyun araçlarının yanı kripto pazarının genelinde görülen gelişmiş duyguya dayanıyor. Son üç gün içinde, ABD’deki bankacılık kargaşasının ardından kripto para birimi fiyatları genel olarak yükseldi.

Ayrıca, uzun zamandır beklenen Şubat ayı tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) nihayet açıklandı. Şubat ayı tüketici fiyat endeksi, Ocak endeksine göre kayda değer bir değişiklikle yüzde 6 oldu. Yeni TÜFE, enflasyon oranının Şubat ayında yavaşlamaya devam ettiğini gösterdi.

TÜFE arttığında kripto para birimi fiyatları genellikle düşer. En son TÜFE verileri, kripto piyasası için olumlu bir sonuç olan Ocak enflasyon oranından bir düşüş olduğunu gösterdi. Bu durum, yatırımcı duyarlılığının düşmemesinin ve APT dahil kripto fiyatlarının hala yeşil olmasının önemli nedenlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.