Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anlaşma Sağlandı! İçecek Devi O Şirketin Hisselerini Satın Aldı

Coca-Cola İçecek A.Ş, KAP üzerinden Coca-Cola Bangladesh Beverages Limited’in hisselerinin satın alınmasına yönelik işlemin tamamlandığını duyurdu.
Anlaşma Sağlandı! İçecek Devi O Şirketin Hisselerini Satın Aldı
HABER GİRİŞ

İçecek devi Coca-Cola İçecek A.Ş (CCI), Coca-Cola Bangladesh Beverages Limited hisselerinin satın alınmasına ilişkin son durumu açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, bağlı ortaklığı CCI International Holland B.V. (CCIHBV) ile birlikte The Coca-Cola Company’nin bağlı ortaklığına ait olan Coca-Cola Bangladesh Beverages Limited’in (CCBB) yüzde 100 hissesinin satın alınması için hisse alım sözleşmesinin imzalandığını hatırlattı.

Coca-Cola tarafından yapılan açıklamada işlemin Bangladeş otoriteleri nezdinde hisse devrinin tescil edilmesi ile birlikte 20 Şubat 2024 tarihi itibariyle tamamlandığı aktarıldı.

KAP üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Öz kaynak değeri, üzerinde mutabık kalınan şirket değerinin kapanış denetim bulgularına göre düzenlenmesine tabi olacaktır. İşlemin tamamlanması ile CCI’nın CCBB’deki doğrudan ve dolaylı sahipliği yüzde 100 olmuştur.”

GCM Yatırım Banner

Şirketin değerleme sonucunda bulunan tutarın 130 milyon 166 bin dolar olduğu kayda geçti.

Yıllık yüzde 250’den fazla kazandıran şirketin CCOLA hisseleri bugün açılışı 638,50 TL’den yaptı. 641 TL’ye kadar yükselen hisseler kapanışı 637,5 TL’den yaptı.

Üst üste 5 haftadır kazandıran hisseler, aylık bazda yüzde 18,27 arttı. Şirketin hisseleri geçen yılı 525,5 TL’den kapatmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.