Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ankara’da Kritik Toplantı! Gündem Asgari Ücret ve EYT

Asgari ücret ve EYT hakkında alınacak kararlar merakla beklenirken bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan iki bakanla birlikte önemli bir görüşme gerçekleştirecek. Detaylar haberde...
Ankara’da Kritik Toplantı! Gündem Asgari Ücret ve EYT
Son Güncelleme: 

Vatandaş asgari ücret ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili alınacak kararı dört gözle beklerken yeni bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile saat 18:15’te konuya yönelik görüşme gerçekleştireceği duyuruldu.

Bu topaltının,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol arasında yarın yapılacak olan kritik görüşmenin öncesinde olması dikkat çekti.

Bugün gerçekleşecek olan zirvede asgari ücret ve EYT konuları masaya yatırılacak.

“Yetkililerden Konuya Yönelik Değerlendirmeler Geliyor”

Asgari ücrete yönelik yapılacak açıklamaya sayılı günler kalmışken bugün ve yarın gerçekleşecek olan görüşme vatandaşı daha da heyecanlandırıyor. Nihai karar açıklanmadan önce yetkililerden konuya yönelik değerlendirmeler gelmeye devam ediyor.

Yakın bir zamanda açıklama yapan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Ergün Atalay, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye sert çıkmıştı. Atalay, Mayıs sonu Haziran başı yüzde 27’lik vergi dilimine girildiğini aktarmıştı. Bunun sürdürülebilir bir sistem olmadığını belirterek “Bas bas bağırıyorum, Sayın Nebati duymuyor” diyerek açıklama yapmıştı.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

EYT hakkında açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise prim gün sayısının ve hizmet yılı şartının kaldırılmayacağını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu