Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistten XRP için Fiyat Uyarısı: Kapanış Seviyesine Dikkat!

Kripto para piyasalarında yeni haftadaki kırmızı görünüm sürerken ünlü analist, Ripple için yatırımcılara bazı uyarılarda bulundu. Detaylar haberde;
Analistten XRP için Fiyat Uyarısı: Kapanış Seviyesine Dikkat!
HABER GİRİŞ

ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararı ve FED Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı konuşmanın bir gün öncesinde kripto para piyasalarında kırmızı görünüm hakimiyeti sürüyor. Bitcoin önderliğindeki geri çekilmeden ilk 10 içindeki büyük altcoinlerden Ripple da (XRP) etkileniyor.

Son aylarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasından gelen olumlu haberlerlerin de etkisiyle fiyatını yükselten XRP’yi önümüzdeki günlerde nelerin bekleyebileceğine dair ünlü analistten tahminler geldi.

Ripple için Kritik Seviyeler

Ripple pazarındaki ayıların duyarlılık düşerken daha düşük seviyeleri hedef yaptığını belirten kripto analisti Aayush Jindal, 0.48 dolardaki direnç bölgesinin üzerine çıkmaya çalışan XRP fiyatının, 0.44 dolar desteğinin altında bir kapanış olması halinde kayıplarını artırabileceğini belirtti.

ABD doları karşısında 0.50 dolar bölgesinden yeni bir düşüş başlatan fiyatın şu anda 0.4880 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın altında işlem gördüğünü söyleyen Jindal, XRP/USD paritesinin 0.4880 dolar ve 0.50 dolar direnç seviyelerinin altında kalmaya devam etmesi halinde daha da düşebileceği konusunda uyardı.

Ripple Fiyatı Engellerle Karşı Karşıya

Kısa süre önce küçük sayılabilecek bir yükseliş hareketinin ardından 0.50 dolar direncinin üzerine çıkmak için hız kazanmakta zorlanan XRP, 0.4868 dolar civarına kadar yükseldikten sonra Bitcoin ve Ethereum’a (ETH) benzer şekilde düşüşe başladı.

GCM Yatırım Banner

Düşüşle birlikte 0.4750 dolar ve 0.47 dolar destek seviyelerinin altında net bir hareket gerçekleşti. Haber yazımı itibarıyla XRP fiyatı, 0.4620 dolar civarında işlem görmekte.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yükseliş için Takip Edilmesi Gereken Noktalar

Altcoin için ilk direncin 0.47 dolar bölgesine yakın olduğunu söyleyen Jindal, ilk büyük direnç alanının ise 0.48 dolar seviyesi civarında olduğunu dile getirdi.

Ana direnç noktasının 0.4880 dolar seviyesinin yakınında olduğu bilgisini de veren analist, 0.48 dolar ve ardından 0.4880 dolar direnç seviyelerinin üzerinde başarılı bir kırılmanın fiyatı 0.52 dolar direnç alanına taşıyacağını belirtti.

Daha fazla kazancın, fiyatı bu kez 0.5350 dolar direncine gönderebileceğini sözlerine ekledi.

XRP’de Daha Fazla Kayıp Olursa Fiyat Nereye Düşer?

Ripple’ın 0.48 dolardaki direnç bölgesini geçemediği takdirde aşağı yönlü hareketine devam edebileceği konusunda uyaran Jindal, aşağı yöndeki ilk destek bölgelerinin 0.4540 dolar ve 0.44 dolar civarında olduğunu ifade etti.

Aşağı yönlü bir kırılma ve 0.44 dolar seviyesinin altında bir kapanışın gerçekleşmesi halinde XRP fiyatının kayıpları artırabileceğinin, belirtilen durumda fiyatın, 0.40 dolarlık destek bölgesini test edebileceğinin altını çizdi.

XRP Fiyatı Mayıs Sonunda Ne Olur?

Bu arada PricePredictions’tan elde edilen en son verilere göre yapay zeka, XRP’nin fiyatının ay sonuna kadar önemli dalgalanmalar yaşamasının muhtemel olmadığını ve kripto para biriminin mevcut aralığa bağlı durumunu koruduğunu tahmin etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: PricePredictions

Platform, 31 Mayıs 2023’e gelindiğinde XRP fiyatının 0.4440 dolar civarında seyredeceğini tahmin etti. Yapay zeka, XRP’nin mevcut fiyatından küçük bir düşüş gerçekleştirebileceği yönünde tahmin vermiş oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.