Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistlerin Bitcoin Raporu Çıktı! Fiyat O Seviyeye Gidiyor

Analistlere göre Bitcoin yükseliş trendinin boğa piyasasında güç kazanmasıyla BTC fiyatının 48 bin dolar seviyesine yükselmesi muhtemel görünüyor. Detaylar;
Analistlerin Bitcoin Raporu Çıktı! Fiyat O Seviyeye Gidiyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında gün içinde yatay hareketler ya da hafif geri çekilmeler yoğunluk kazanmış olsa da öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) önderliğinde ortaya çıkan yükseliş ivmesi hala gücünü koruyor. Son gelen verilerin yanı sıra kripto analitik platformlarının ortaya koydukları ve uzman analizleri ise özellikle BTC fiyat hareketine yönelik heyecan verici bir tablo ortaya koyuyor.

1.000 doların üzerinde Bitcoin barındıran BTC cüzdan adresleri yeni bir zirveye tırmanarak bireysel tüccarlar arasında kripto varlığa yönelik talebin arttığına işaret etti. Analistler, Bitcoin fiyatında daha güçlü bir yükseliş trendine işaret eden teknik göstergeler belirledi. İşte dikkat çekenler…

Bitcoin fiyat rallisi, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz oranlarını değiştirmeme kararı ve Ekim ayı Tarım Dışı İstihdam verilerinin soğuması gibi makroekonomik unsurların desteğiyle güçlendi.

Blockware Solutions’tan elde edilen verilere göre, 0,028 BTC ya da 1.000 dolar değerinde BTC tutan Bitcoin cüzdan adresleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

BTC Tutan Cüzdanlar Grafiği
Kaynak: Glassnode

Toplam 8 milyon adres şu anda Bitcoin tutuyor ve yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi bireysel piyasa katılımcıları arasında varlığa yönelik talebin arttığı tezini destekliyor.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin madencilik hisseleri geçen hafta Perşembe günü BTC fiyatının 17 ayın en yüksek seviyesine ulaşmasıyla yükseldi. Madencilik şirketi hisselerindeki yükseliş, devam eden döngüde Bitcoin fiyatına yönelik yükseliş tezini destekliyor.

Bitcoin fiyat trendini analiz eden William Clemente, bir haftalık göreceli güç endeksi (RSI) grafiğinde BTC’nin aşırı alım bölgesine girdiğini tespit etti. Bu durum Şubat 2021’den bu yana ilk kez gerçekleşti.

Clemente, kısa vadenin Bitcoin’in fiyat eğilimini döngüden döngüye değerlendirmek için en iyi zaman dilimi olmasa da, bunun BTC’nin yükseliş eğiliminin olumlu bir göstergesi olduğunu savunuyor

BTC 48 Bin Dolara mı Gidiyor?

Bitcoin fiyatındaki yükseliş eğilimi, son makroekonomik veri açıklamaları ve spot Bitcoin ETF onayı beklentisiyle güç kazanırken Castillo Trading’deki teknik analistler Bitcoin fiyat trendini değerlendirdi ve BTC için 48 bin ila 50 bin dolar civarında fiyat hedefi belirledi.

Castillo Trading BTC Fiyat Analizi
Kaynak: X / @CastilloTrading

Analistler, BTC fiyatının önemli bir ret olmadan 30 bin doların üzerinde kalması halinde Bitcoin fiyatının 48 bin dolar hedefine ulaşabileceğine inanıyor. Teknik uzmanlar, BTC fiyatının yükseliş trendinde reddedilmesi halinde fiyat trendinde düşüş eğilimi için de yer bıraktı.

Fiyatın 30 bin dolar altındaki alt sınıra düşmesinin BTC fiyatı için yükseliş tezinin geçersiz kılınacağı anlamına geldiğini söyleyen analistler, fiyatın bu seviye altında hızlı düşüş gerçekleştirmesi halinde 19.902 dolar seviyesinin görülebileceği uyarısında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın