Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Meme Coin Rallisine Dikkat Çekti: Tuhaf Bir Boğa Piyasası!

Kripto analistleri son dönemde yaşanan piyasa hareketlerin edeniyle tuhaf bir boğa piyasası yaşandığını belirtiyor. Ayrıntılar geliyor...
Analist Meme Coin Rallisine Dikkat Çekti: Tuhaf Bir Boğa Piyasası!
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve altcoinler yaklaşan madencilik yarılanmasının ortasında son dönemde yatırımcılara gözle görülür kazançlar sağladı. Analistler, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi ve meme coinlere yönelik büyük bir rallinin ardından mevcut Bitcoin yarılanma döngüsünü, kayıtlardaki “en tuhaf” boğa piyasası olarak adlandırıyor.

Chainlink topluluk sorumlusu Zach Rynes, bugüne kadar yaşanan süreci tuhaf bir boğa piyasası olarak adlandırdı. Tarihsel olarak boğa rallileri, Ethereum’a ve diğer yüksek kapitalizasyona sahip madeni paralara geçmeden ve sonunda zincirde aşağıya doğru ilerlemeden önce Bitcoin’e likidite akışı ile başlardı.

Rynes, piyasanın önceki döngülerde görülen birkaç adımı atladığını ve akışın BTC’den doğrudan memecoinlere doğru gittiğini, bunun da alışılmadık olduğunu belirtti. Meme coinlerin toplam piyasa değeri bugün itibarıyla 60 milyar doların üzerinde bulunuyor.

Solana tabanlı dogwifhat (WIF) ve Book of Meme (BOME) gibi yeni başlatılan tokenlerin yanı sıra Pepe (PEPE) ve Bonk (BONK) gibi daha eski meme coinlerdeki artışlar toplam kapitalizasyon yukarı taşıdı.

Rynes, piyasa temellerinin şu anda pek bir rol oynamadığını belirterek, “Bir miktar perakende para girişi var ama daha önce gördüğümüz seviyelerin yakınında bile değiliz. Gerçek temellere değil, belirli anlatılara dayalı bir dikkat ekonomisindeyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

GCM Yatırım Banner

Bu piyasa döngüsünü tuhaflaştıran bir diğer faktör de Bitcoin’in yarılanma öncesinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması olmakta. Önceki döngülerde, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine halvingden sonraki yıl ulaşmıştı.

BTC yazım itibarıyla 1,3 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 66.400 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri 2,5 trilyon doların üzerinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.