Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Açıkladı: Bu İki Gelişme XRP Fiyatını Fırlatabilir

Kripto analistleri, Ripple CEO'sunun söylemleri ve SEC davasındaki yeni gelişmeler doğrultusunda XRP fiyatının yükselebileceğini söylüyor. Detaylar;
Analist Açıkladı: Bu İki Gelişme XRP Fiyatını Fırlatabilir
HABER GİRİŞ

Ripple’ın yerel para birimi XRP’nin fiyatı 0,50 dolarlık kritik desteğin üzerinde kalmayı sürdürürken, altcoin fiyatının uzun vadeli görünümünün şu an için yükselişe geçtiği gözlemleniyor. Analistler özellikle birkaç yükseliş gelişmesinin fiyatın toparlanmasını katalize ettiği düşüncesinde birleşiyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada uzlaşma olasılığı ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un Mainnet 2023 etkinliğindeki açıklamalarının toparlanma için zemin hazırladığı üzerinde duruluyor.

XRP Fiyatındaki Toparlanma Davada Olası Uzlaşmayla Hızlanabilir

XRP yanlısı avukat John Deaton, yakın zamanlı bir paylaşımında SEC ile Ripple arasındaki davada uzlaşma olasılığına ışık tuttu.

Avukat, sonucun diğer kripto para birimleri ve firmalara karşı açtığı davaları etkilememesi halinde SEC’in Ripple ile anlaşmayı nasıl düşünebileceğini açıkladı. Ripple örneğinde, XRP’nin menkul kıymet olup olmamasının, düzenleyicinin Coinbase’e karşı açtığı dava üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduğu biliniyor.

Ripple Yöneticisi SEC ve Gensler’e Seslendi

Bu arada kripto sektörünün popüler isimlerinden biri olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD mali düzenleyicisinden duyduğu hoşnutsuzluğu daha önceki röportajlarında olduğu gibi 20 Eylül’de Mainnet 2023 etkinliğinde de dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Garlinghouse, SEC ve Başkan Gensler’in kripto ekosistemi konusundaki tutumunu eleştirmeye devam etti.

XRP Fiyat Görünümü Yükselişe Geçti

Özellikle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP analizleriyle tanınan kripto analisti Lockridge Okoth ise mevcut ortamda XRP fiyat grafiğini değerlendirdi ve altcoin hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Okoth, varlığın arz bölgesini 0,5174 dolar seviyesinde test ettiğini ve bu seviyenin başarılı bir şekilde aşılmasının XRP fiyatını 0,5337 dolara çıkarabileceğini belirtti. Bu seviyenin, bölgenin ortalama eşiğini işaret ettiği için önemli olduğunu ve belirleyici bir kırılımın, boğalara XRP fiyatını daha yükseğe itme fırsatı vereceğini ifade etti.

XRP 21 Eylül Kritik Fiyat Seviyeleri
Kaynak: TradingView

Okoth, fiyatın 0,5337 dolar seviyesinden reddedilmesinin XRP’yi aşağı çekerek yükseliş trendinin ayağı olan 0,46 dolara gönderebileceği konusunda da uyardı.

Son 24 saat içinde 0,5243 dolar seviyesine kadar yükselen XRP fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,5050 dolar seviyesinde seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.