Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anadolu Efes Hisse Senedi Fiyatında Revizyon

Anadolu Efes paylarına yönelik bugün Borsa İstanbul Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamayla hissenin fiyat düzeltmesine ilişkin bilgi verdi. İşte detaylar;
Anadolu Efes Hisse Senedi Fiyatında Revizyon
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bugün temettü ödemesi gerçekleştirecek olan Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. (AEFES) hak kullanımı ve fiyat düzeltmesine ilişkin açıklama yapıldı.

Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. (AEFES) bugün hissedarlarına pay başına brüt 2,35 lira, net 2,115 lira kâr payı dağıtacak.

Borsa İstanbul ise yaptığı açıklamayla şirketin temettü ödemesi sonrası hisse senedinde gerçekleşecek olan fiyat düzeltmesi hakkında bilgi verdi.

Anadolu Efes bugün temettü ödemelerini gerçekleştirecek. Temettü ödemeleri yatırımcıların hesaplarına ise 2 gün sonra yatacak. Borsa İstanbul, AEFES hissesinin kâr payı dağıtımının ardından teorik fiyatın 205,55 lira olacağına işaret etti.

Paratic Piyasalar Anadolu Efes Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada AEFES koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 256,48 oranında kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 15,62, haftalık bazda ise yüzde 0,12 oranında yükseliş gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde 205,1-208,2 lira aralığında işlem gören AEFES payları TSİ 10.46 itibarıyla yüzde 0,05 artışla 205,9 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.