Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ALVES Yeni Temettü Politikasını Yatırımcılarıyla Paylaştı!

Alves Kablo, pay sahiplerine şeffaflık ve dengeyi sağlamak amacıyla bugün yeni kâr dağıtım politikasını Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurdu. İşte detaylar;
ALVES Yeni Temettü Politikasını Yatırımcılarıyla Paylaştı!
HABER GİRİŞ

Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A. Ş. (ALVES) bugün kâr dağıtım politikasını kamuoyuna açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildiri paylaşan şirket, pay sahiplerinin kâr dağıtım esaslarını öngörebilmesini sağlamak ve şirket menfaatleriyle pay sahiplerinin menfaatleri arasında denge kurmak amacıyla bu politikayı oluşturduğunu kaydetti.

Politikanın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) II-17.1 ve II-19.1 sayılı tebliğlerine dayanarak hazırlandığı ve Alves Kablo’nun internet sitesinde yayımlandığı bildirildi. Kâr dağıtım politikasının, şirketin genel kurulunda pay sahiplerinin onayına sunulacağı da eklendi.

Kâr dağıtım politikasının, SPKn’nun 19’uncu maddesi, II-19.1 sayılı Tebliğ’in 4 ve 5’inci maddeleri ve SPK tarafından kabul edilen Kâr Payı Rehberi hükümleri uyarınca şirket genel kurulu tarafından belirlendiği paylaşıldı.

Politikanın izlenmesi, gözetimi, geliştirilmesi ve güncellenmesinin yönetim kurulunun yetki ve sorumluluğu altında olduğu vurgulandı.

Alves Kablo, ilgili düzenlemeler ve finansal imkanlar elverdiği sürece piyasa beklentileri, uzun vadeli şirket stratejisi, sermaye gereksinimleri, yatırım ve finansman politikaları, karlılık ve nakit durumu dikkate alarak kâr dağıtımına karar verecek.

GCM Yatırım Banner

Kâr payının nakit veya bedelsiz pay olarak ve mevcut payların tümüne eşit olarak dağıtılabileceğine işaret edildi.

Genel kurul toplantısının ardından kâr dağıtımının en geç hesap dönemi sonuna kadar yapılacağına dikkat çekildi.

Genel kurul veya yetki verilmesi halinde yönetim kurulu, kâr payının taksitli dağıtımına karar verebilir. Ayrıca yönetim kurulu, genel kurul tarafından yetkilendirilmiş olmak kaydıyla kâr payı avansı da dağıtabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın