Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alanında Dünyanın En Büyüğü Bitcoin’i Araştırıyor!

Dünyanın en büyük emeklilik fonu olarak bilinen Japonya Devlet Emeklilik Yatırım Fonu, potansiyel bir çeşitlendirme aracı olarak Bitcoin'i araştırıyor. Ayrıntılar geliyor…
Alanında Dünyanın En Büyüğü Bitcoin’i Araştırıyor!
HABER GİRİŞ

Bitcoin’e olan kurumsal benimseme her geçen gün artmaya devam ediyor. Yeni bir gelişmeye göre dünyanın en büyük emeklilik fonu Japonya Hükümeti Emeklilik Yatırım Fonu (GPIF), Bitcoin’i uzun vadeli bir yatırım aracı olarak araştırmaya başladı.

GPIF, ekonomi ve toplumdaki büyük değişikliklere ve hızlı teknolojik ilerlemeye yanıt olarak yeni uzun vadeli yatırım politikalarının geliştirildiğini resmen duyurdu. Yeni zorluklara yanıt olarak GPIF, sürdürülebilirlik ve risk yönetimine vurgu yaparak yatırımları çeşitlendirmeye yönelik yenilikçi yöntemleri keşfetmek için beş yıllık bir araştırma planı başlatacağını açıkladı

GPIF, şirketin likit olmayan” olarak değerlendirdiği ve elinde bulundurmadığı varlıklar hakkındaki bilgiler de dahil olmak üzere çeşitli potansiyel yatırım çeşitlendirme araçları hakkında veri talebinde bulundu.

Duyuru notlarına göre bu varlıklar arasında Bitcoin gibi kripto para birimleri, altın gibi değerli metaller ve diğer varlıklar yer alıyor. Firma gelecekte Bitcoin gibi yeni varlıklara genişleyeceğini garanti etmemekle beraber, toplanan verilere dayanarak gelecekte araştırma yapılıp yapılmayacağını değerlendirmeyi planlıyor.

Haber, BTC’nin tarihi zirvelerine yakın olduğu bir dönemde ortaya çıktı. Kripto para birimi geçen hafta 73.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC bu zirveyi görmesinin ardından kayıplarını artırıyor ve yazım itibarıyla 63.500 dolara kadar gerilemiş durumda.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın