Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AKP’li Akbaşoğlu Açıkladı! Memura Zam Teklifi Bu Hafta Meclis’te

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, memur maaşı düzenlemesi ile ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberde...
AKP’li Akbaşoğlu Açıkladı! Memura Zam Teklifi Bu Hafta Meclis’te
HABER GİRİŞ

Milyonlarca memur maaşlarına gelecek zammı merakla beklerken konuya yönelik yasa teklifinin Meclis’e sunulması bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kabine toplantısı sonrasında verilen sözlerin tutulacağına dair mesaj verdikten sonra bugün AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’ndan açıklama geldi.

Kurban Bayramı öncesinde 28’inci dönemin ilk kanun teklifinin bu konuda olacağını söyleyen Ak Partili Akbaşoğlu, bugün en düşük memur maaşıyla ilgili yasa teklifinin bu hafta Meclis’e sunulacağını duyurdu.

Verilen sözlerin yerine getirileceğini duyuran Akabaşoğlu, “En düşük memur maaşının net 22 bin TL olacağını ifade etmiştik.” dedi.

Akbaşoğlu, yarın enflasyon ile ilgili altı aylık rakamın netleşmesi üzerine enflasyon farkının ve refah farkının da gözetileceğini kaydetti.

Düzenlemelerde verilen sözlerin yerine getirileceğini vurgulayan Akbaşoğlu, “Bu hafta içerisinde kanun teklifimizi yüce Meclisimize milletvekili arkadaşlarımızla beraber sunacağız.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Bugün konuya dair bir açıklamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan geldi. Refah ve yaşam kalitesini artırmasının önceliklerinin olduğunu söyledi. Işıkhan, konuya yönelik çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.