Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Işıkhan’dan Memur Zammına İlişkin Açıklama Geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, memur maaş düzenlemesine ilişkin çalışanların refahın artırılmasının öncelikleri olduğunu vurguladı. İşte detaylar;
Bakan Işıkhan’dan Memur Zammına İlişkin Açıklama Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca kişiyi ilgilendiren memur maaş düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Kabine Toplantısı ardından konuşan Işıkhan, çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Çalışma hayatının tek bir boyutunun olmadığına işaret ederek, “Asgari ücreti bitirdik. İşveren ve çalışanlarımızı mutlu etmeye çalıştık. Refah ve yaşam kalitesini arttırmak önceliğimiz.” ifadelerini kullandı.

Memur maaşlarıyla ilgili düzenlemeye yönelik gazetecilerin yönelttiği soru üzerine Işıkhan, düzenleme üzerinde çalıştıklarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının takip edilmesi gerektiğini bildirdi.

“Çalışma Hayatının Tek Boyutu Yok”

Söz konusu yasal düzenlemenin Meclis tatile girmeden gündeme gelip gelmeyeceğine ilişkin gelen soruyu da yanıtlayarak, konu üzerinde yoğun bir mesai harcandığını vurguladı.

Erdoğan’ın düzenlemeye ilişkin Meclis’in tatile girmeden netleşeceğine ilişkin açıklamalarını anımsatan Işıkhan, bazı değişkenlerin de dikkate alınması gerektiğini ve çok kapsamlı düşünüldüğünü söyledi.

Düzenlemeyle kimsenin mağdur olmaması için çalıştıklarına dikkat çekerek, çalışanların refahının artırılmasının önemli olduğunu belirtti.

Işıkhan açıklamasında, “Çalışma hayatının tek boyutu yok. Asgari ücreti bitirdik. İşveren ve çalışanlarımızı mutlu etmeye çalıştık. Refah ve yaşam kalitesini arttırmak önceliğimiz.” ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu