Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AK Partili Akbaşoğlu’ndan Memur Maaşı Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, ilk kanunun teklifinin en düşük memur maaşının 22 bin TL olmasına yönelik olacağını söyledi. Detaylar haberde...
AK Partili Akbaşoğlu’ndan Memur Maaşı Açıklaması
HABER GİRİŞ

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, en düşük memur maaşının 22 bin TL olması hakkında konuştu. 28’inci dönemin ilk kanun teklifinin bu konuda olacağın belirtti.

Akbaşoğlu, emekli maaşlarının Temmuz ayına dönük hem enflasyon farkı hem de refah payı farkını ele alacak bir düzenleme de gündeme geleceğini söyledi. Söz konusu bu düzenlemelerin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) yeni dönemde ilk faaliyeti olacağını aktardı.

Bunun yanında öncelikli gündemin yeni sivil bir anayasa olacağını bildirdi.

Akbaşoğlu, “ Yeni yasama döneminde etraflıca konuşabilme imkanını hep beraber elde etmiş olacağız dedi.

Yeni anayasa çalışmaları hakkında konuşan Akbaşoğlu, öncelikle metodun belirlenmesi gerektiğini söyledi. Konuya yönelik çalışmaların geçmiş dönemde olduğunu aktardı.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde memur-emekli maaşı ve asgari ücret zammıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Akbaşoğlu, vatandaşın beklentisinin mutlaka karşılanacağını bildirdi. “Ne vaat ettiysek onu gerçekleştiren bir partiyiz. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın vaat ettiği gerçekleştirilecektir. Bu da inşallah bir ay içerisinde göreceğiz.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.