Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akbaşoğlu’ndan Asgari Ücret Açıklaması! “Beklenti Karşılanacak”

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu asgari ücret ve memur-emekli maaşı hakkında konuşarak vatandaşın beklentisinin karşılanacağını söyledi.
Akbaşoğlu’ndan Asgari Ücret Açıklaması! “Beklenti Karşılanacak”
HABER GİRİŞ

Temmuz ayında asgari ücrete gelecek ara zam merakla beklenirken konuya dair açıklamalar geliyor. Bugün sabah saatlerinde Sabah Gazetesi yazarı Hazal Ateş konuşulan rakamı açıklarken bir değerlendirmede AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’ndan geldi.

Habertürk TV’ye konuşan Akbaşoğlu, memur-emekli maaşı ve asgari ücret zammıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“Vatandaşın Beklentisi Karşılanacak”

Çalışma Bakanlığının ve Maliye Bakanlığının teknik yönde çalışmalar başlattığını belirten Akbaşoğlu, tolu sözleşmeler çerçevesinde ortaya çıkan bir oran olduğunu kaydetti.

Vatandaşın beklentisinin mutlaka karşılanacağını belirten Akbaşoğlu, “Ne vaat ettiysek onu gerçekleştiren bir partiyiz. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın vaat ettiği gerçekleştirilecektir. Bu da inşallah bir ay içerisinde göreceğiz.” dedi.

Ak Partili Akbaşoğlu, asgari ücret ile ilgili ve en düşük memur maaşının 22 bin TL olmasına yönelik kanun teklifinin hemen komisyonlar oluşur oluşmaz ortaya koyacaklarını kaydetti. 6 aylık dönemdeki enflasyon oranını ve refah farkını değerlendireceklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

“Adalet Bakanlığı Fahiş Kira Artışlarına Yönelik Çalışma Gerçekleştiriyor”

Emeklilere yönelik konuşan Akbaşoğlu, kendi içerisindeki kademelendirmeyi göz önünde bulunduracaklarını ve çalışanları memnu edecek bir düzenlemeyi bir ay içeriden görmüş olacaklarını söyledi.

Bayramdan önce de hem ikramiyelerin hem de maaşların verilmesi konusunda da çalışma söz konusu olduğunu kaydetti.

Fahiş kira artışı gerçekleştirenlere yönelik konuşan Akbaşoğlu, ceza yasal düzenlemesi ile ilgili 27. dönemde yapılan bir yasal düzenlemenin söz konusu olduğunu aktardı. Adalet Bakanlığı’nın bu konuda çalışmalarının olduğunu belirterek iş ve kira davalarında mahkemelerin iş yükünü azaltmaya ve tarafları kendi rızalarıyla arabulucu marifetiyle çözme konusunda çalışmaların olduğun kaydetti.

Bu gelişmelerin öncesinde fahiş kira artışlarına yönelik dün Adalet Bakanlığı’nın hapis cezası getirecek yasal düzenlemeye yönelik hazırlık yaptığı açıklanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.