Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Adolf Hitler’in 770K Mercedes’i Satılıyor!

Almanya'nın faşist lideri Adolf Hitler'in tören Mercedes'i 770K açık artırmayla satışa çıkıyor!
Adolf Hitler’in 770K Mercedes’i Satılıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Antika arabalara hakkıyla bakıldığı ve detaylarda eksik bir şey bırakılmadığı sürece, çok değerli olur ve olacaktır. Otomobil avcıları en değerleri saatlerini, günlerini, aylarını bu arabaları bulmakla geçirir. Antik arabalarda bir de ince bir nokta vardır.

O ince nokta ise bazen garajların dibinden, hurdalıktan veya yerin altına gömülmüşlerin kime ait olduğu! Ölen kişi önemli bi şahsiyet ise parasal konular anında değişir. Mesela rock müziğin kraliçesi Janis Joplin’in 1.7 milyon $’a satılan Porsche 356‘sı!

Bu sefer ki satılan arabamız, dünyaya yönetim şekliyle damga vuran Adolf Hitler‘in Mercedes 770K’sı! 770K Grosser Open Tourer, Hitler için ayrı bir özen çerçevesinde yapılmış, katalogta diğer 770K’lardan ayrılmış versiyon olarak sahibine verilmiştir.

Organizasyonu Worldwide Auctioneers düzenlemiş ve fiyatının astronomik olması bekleniyor.

Adolf Hitler Satılık Mercedes 770K

Görünümüyle bizleri o yıllara götüren bu Mercedes, çoğu zaman protokol insanların alabileceği bir araba olarak kalmıştır.

GCM Yatırım Banner
1930-1941 yılları arasında Adolf Hitler, geçit törenlerinde bizzat bu aracı kullanırmış.

Adolf Hitler Satılık Mercedes 770K Tören Aracı

Lüksün otomotivdeki yüzü S Klass‘ların tarihi işte bu yuvarlak farlı, büyük çamurluklu ve karakteri sağlam Grosser Open Tourer tiplerinde başladığını söyleyebiliriz.

Tarih eski olsa da yönetim insanların suikastlara karşı önlemleri bugünlerdeki gibi.

Adolf Hitler Satılık Mercedes 770K İç Mekanı

Onun için Adolf Hitler Mercedes’i kapı, cam ve tavandan zırhlanmış. Süper güç silahlara karşı koyamasa da anlık suikast girişimlerini önleyecek kadar güçlü olduğu biliniyor.

Mercedes 770K’nın asıl şaşırdığımız koruma ekipmanları bunlar değil.

Adolf Hitler Satılık Mercedes 770K Zırhlı İç ve Dış Karoser

Ön kısımdan gelecek silahlı saldırı adına kurşun geçirmez camda mevcut. Ancak en sıra dışı olanı saldırı anında koltukların arasından sağlam çelik zırh panellerinin çıkması.

Bu kadar sağlam bir yapıda haliyle o denli bir motor olması gerekiyor.

Adolf Hitler Satılık Mercedes 770K Zırhlı Motoru

Mercedes 770K‘nın olağan ünitesi supercharged ile desteklenmiş ve 230 beygir güç alınmış. V8 sıralı silindir motorun aktarımları ise 5 ileri manuel şanzımanla gerçekleştiriliyor.

Adolf’un törenlerde kullandığı Mercedes, aslında güzel bir amaç için satılacak. Belki fiyatı milyon dolarları bulacak ve yeni sahibinin en özel koleksiyon parçası olacak.

Bunlardan daha önemlisi bu arabadan gelecek gelirin %10‘u soykırımın eziyetini çekmiş 10 aileye de fon olarak aktarılacak. 17 Ocak’ta bakalım Alman Adolf’un Mercedes 770K’ı ne kadar fiyata gidecek!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.