Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Abone Sayısını Yükselten Netflix’ten Tahminleri Aşan Gelir!

Netflix'in abone sayısı, ilk iki çeyrekteki düşüşün ardından üçüncü çeyrekte artarken, toplam gelir 8 milyar dolara yaklaştı.
Abone Sayısını Yükselten Netflix’ten Tahminleri Aşan Gelir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tüm dünyada en fazla kullanılanlar arasında yer alan medya hizmetleri sağlayıcısı Netflix, Temmuz-Eylül dönemini kapsayan üçüncü çeyrek finansal bilançosunu açıkladı. Şirket bu dönemde 7,93 milyar dolar gelir elde etti. Bu rakam, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 oranında artarken, piyasa beklentisinin üzerine çıktı. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 7,48 milyar dolarlık gelir bildirmişti.

Netflix’in net karı yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 4 azalarak 1,39 milyar dolara geriledi. Hisse başına gerçekleşen geliri ise 3,10 dolar oldu.

Piyasanın beklentisi hisse başına gelirde 2,18 dolar, toplam gelirde ise 7,85 milyar dolar gerçekleşmesiydi.

Abone sayısı ise 1,07 milyon artış beklentisine karşın 2,41 milyon kişi arttı. Öte yandan yılın ilk iki çeyreğinde 1,2 milyon düşüş olmuştu.

Co-CEOReed Hastings, şirketin içerik, pazarlama ve reklam ile daha düşük fiyatlı bir plana odaklanarak ivme kazanmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Analist Haris Anwar ise Netflix’in etkileyici rakamlarının, büyüme hikayesinin henüz bitmediğini gösterdiğini belirtti.

Stranger Things Tüm Zamanların En Çok İzlenen Dizilerinden Oldu

Stranger Things Tüm Zamanların En Çok İzlenen Dizilerinden Oldu
Kaynak: Twitter

Yılın üçüncü çeyreğinde Stranger Things adındaki bilim kurgu türündeki dizinin 4. sezonu tüm zamanların en çok izlenenleri arasına girerek, şirket büyümesine katkı sağladı.

Son eklenen abone sayısıyla birlikte Netflix’in güncel abone sayısı 223,1 milyona ulaştı.

Şirketin Nasdaq altında işlem gören NFLX kodlu hisseleri dün gün içinde önce yükseldi, ardından düşüşe geçti. Kapanış sonrası işlemlerde ise şirket bilançosunun etkisiyle sert yükseldi.

Kapanışı yüzde 1,73 ekside 240,86 dolardan yapan Netflix hisseleri, piyasa sonrası işlemlerde yüzde 14’ten fazla artış göstererek 275 doları aştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.