Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’nin Fabrika Siparişleri Haziran’da Beklenti Üstü Açıklandı

Amerika Birleşik Devletleri'nde fabrika siparişleri, Haziran ayında yüzde 2,3 ile piyasa beklentilerinin üzerinde arttı. Detaylar haberde;
ABD’nin Fabrika Siparişleri Haziran’da Beklenti Üstü Açıklandı
HABER GİRİŞ

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından Haziran ayına ilişkin fabrika siparişleri istatistikleri yayımlandı. Haziran’da Amerika’nın fabrika siparişleri yüzde 2,3 oranında artarak 592 milyon dolara yükseldi. Piyasa beklentisi fabrika siparişlerinin yüzde 2,2 oranında artması yönündeydi.

Beklentileri aşan Haziran ayı değeri, Ocak 2021 yılından bu yana en yüksek artışını göstermiş oldu.

ABD’de fabrika siparişleri, Haziran’da yüzde 2,3 ile piyasa beklentilerinin üzerinde yükseldi. Amerika’nın fabrika siparişleri Mayıs ayında yüzde 0,4 oranında yükselmişti.

Açıklanan Haziran raporunda Amerika’nın dayanıklı mal siparişleri yüzde 4,6 artarak 302,1 milyar dolara ulaştı. Dayanıksız tüketim mallarıysa yüzde 0,1 oranında artarak 290 milyar dolar oldu.

Sevkiyatlar art arda iki ay yükselerek yüzde 0,1 artışla 573,9 milyar dolara ulaştı. Karşılanmayan siparişler ise son yedi ayın altısında artış kaydetti. Haziran’da karşılanamayan siparişler yüzde 1,8 artışla 1,3251 milyar dolara yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Fabrika siparişleri, ABD ekonomisinde önemli bir yere sahip olan sanayi sektörünün yakın gelecekteki performansına ilişkin bilgi veren önemli bir veri olarak takip ediliyor.

ABD’de Haziran 2023 döneminde stoklar, son beş ayın dördünde düşüş kaydetti. Haziran’da aylık bazda 0,3 milyar dolar azalarak 853,1 milyar dolar oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.