Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’nin Enflasyonuna Çözüm Önerisi: Tek Çare Bitcoin!

Amerika Birleşik Devletleri'nde ulusal borç seviyeleri artarken, bazı kripto fenomenleri enflasyon için tek çözümün Bitcoin olduğunu belirtti.
ABD’nin Enflasyonuna Çözüm Önerisi: Tek Çare Bitcoin!
HABER GİRİŞ

ABD’de enflasyonun son iki yıldır yüksek seviyelerde seyretmesi sonrasında buna karşı etkili çözüm içeren yeni bir tavsiye ortaya atıldı. Tanınmış iki kripto para fenomeni altın ve gümüşün ABD’de ulusal borcu artırma riski taşıdığını ve Bitcoin’in daha uygun bir çözüm olduğunu belirtti.

Girişimci ve melek yatırımcı Balaji Srinivasan, Bitcoin’in sürdürülemez hükümet harcamalarının ve potansiyel varlıklara el konulmasının kaçınılmazlığından kaçmanın tek gerçekçi çözümü olduğunu söyledi.

Srinivasan, “İmparatorluğun çöküşünün hazineyi yağmalama aşamasındayız” diyerek, hükümet borcunun ve israf harcamalarının sürdürülemez seviyelerde hızla artmaya devam ettiğini söyledi. ABD’nin ulusal borcu şu anda 34,5 trilyon dolar gibi rekor bir seviyede ve 2020’den bu yana yüzde 25 arttı.

ABD ulusal borcu
Kaynak: FRED

Andreessen Horowitz’in (a16z) genel ortağı Srinivasan, “Canavarı kolayca ele geçiremeyecekleri veya basamayacakları para olan Bitcoin ile aç bırakın.” ifadelerini kullandı.

Zengin Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki ise hazırlıklı olmayı ve Bitcoin gibi değer deposu varlıklara yatırım yapmayı tavsiye etti. Kiyosaki, borcun her 90 günde 1 trilyon dolar arttığını, Amerika ekonomisinin hasta olduğunu söyledi. Ünlü isim takipçilerine daha fazla altın, gümüş, Bitcoin satın almaları önerisinde bulundu.

GCM Yatırım Banner
BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kripto fenomenlerinin görüşleri yarın açıklanacak ABD’nin Şubat ayı enflasyon verileri öncesinde geldi. Enflasyonun yıllık bazda yüzde 3,1 olarak gerçekleşmesi bekleniyor. Beklenti Federal Rezerv’in yüzde 2 hedefinin oldukça üzerinde bir rakamı temsil ediyor.

Bitcoin ise son günlerde rallisini hızlandırdı ve 70.000 doları aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Kripto para birimi yazım itibarıyla 71.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.