Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD, Sam Bankman-Fried’e Dair Bazı Suçlamaları Geri Çekti

Federal savcılar, kripto para dolandırıcılığı iddiasıyla yargılanan Sam Bankman-Fried aleyhindeki beş suçlamayı kaldırmasını istedi.
ABD, Sam Bankman-Fried’e Dair Bazı Suçlamaları Geri Çekti
HABER GİRİŞ

Kripto para sektöründe Kasım ayında yaşanan FTX iflası sonrası, borsanın kurucusu Sam Bankman-Fried’e yönelik davada yeni bir gelişme yaşandı. Federal savcılar, kripto para dolandırıcısı olduğu iddia edilen Sam Bankman-Fried aleyhindeki yabancı bir hükümet yetkilisine rüşvet vermek de dahil olmak üzere beş suçlamanın kaldırılmasını istedi.

Bankman-Fried’in hukuk ekibi daha önce hem ABD’li hem de Bahamalı yargıçlar önünde, suçlamaların FTX kurucusunun aylar önce Bahamalar’dan iade edilmesine ilişkin orjinal iddianamesinin bir parçası olmadığını tartışmıştı.

Bahamalı bir yargıç, Bankman-Fried’in iddialarını bu hafta başlarında inceleyeceklerini söyleyerek federal savcılardan talepte bulundu.

Atılan son adım ile suçlamalar 2024′e ertelendi, bu da federal hükümete ABD-Bahamalar iade anlaşmasının koşullarının karşılandığından emin olmak ve Bahamalar hükümetinin endişelerini gidermek için yeterli zaman verdi.

Kıdem tazminatı, Bankman-Fried’in hukuk ekibinin iki hukuk mücadelesi vermek zorunda kalacağı anlamına geliyor. Biri bu yıl içinde ilk sekiz maddelik iddianameyi yargılamak için olurken diğeri ise 2024′te, federal savcıların kesmesini istediği beş dava için olacak.

GCM Yatırım Banner

ABD Başsavcısı Damian Williams’ın ofisi Bankman-Fried davasını takip ediyor. SBF, milyarlarca dolarlık müşteri varlığının çalınması ve 2022′nin sonlarında kripto borsası FTX’in çökmesi sonrası, çeşitli yollarla dolandırıcılık ve komplo kurmak dahil sekiz suçlama ile yargılanıyor.

Bankman-Fried suçsuz olduğunu iddia etti ve bu yıl içinde yargılanması bekleniyor. ABD’li kripto para borsası FTX’in Kasım ayındaki iflası, piyasa genelinde büyük bir düşüşü beraberinde getirdi. Bitcoin o dönem 15.000 dolar yakınlarına kadar gerilemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.