Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

9 Ay Önce Halka Arz Olan Şirket Temmuz’da Temettü Veriyor!

Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
9 Ay Önce Halka Arz Olan Şirket Temmuz’da Temettü Veriyor!
HABER GİRİŞ

Demir ticareti, çelik hasır ve hazır demir üretimi yapan Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da DOFER koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına, yönetim kurulunun temettü teklifinin genel kurul tarafından onaylandığı ve böylece kar dağıtımının kesinlik kazandığı müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,6278026 TL, net 0,5650223 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifin genel kurulda oy birliği ile kabul edildiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım tarihinin ise 3 Temmuz 2024 olarak kesinleştiği bilgisi verildi.

DOFER 2024 Temettü Dağıtım Tablosu Resmileşti
Kaynak: KAP

Ek açıklamada, “Şirketimizin 08 Mayıs 2024 tarihli yönetim kurulu kararı ile 2023 yılı hesap dönemi kâr dağıtımının tek seferde yapılması ve kâr dağıtım tarihinin 3 Temmuz 2024 olarak belirlenmesi hususları, 5 Haziran 2024 tarihinde yapılmış olan olağan genel kurul toplantısında genel kurulun onayına sunulmuş ve kâr dağıtım teklifi oy birliği ile kabul edilmiştir.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin geçen yılın Ekim ayında gerçekleşen halka arzında, 1 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 17,11 TL olurken, belirlenen halka arz fiyatı ile halka arz büyüklüğü 290.870.000 TL olarak gerçekleşmişti.

DOFER Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,13 değer kaybıyla 10.350,96 puandan tamamlarken, DOFER hisseleri endeksle paralel hareket etti ve düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 63,1 TL olan şirketin hisseleri, günü yüzde 6,4‘lük düşüşle 45,3 TL seviyesinde tamamladı.

DOFER Hisse Fiyatı Bugün Sert Düştü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dofer Yapı hisseleri, aylık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.