Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

54 Milyon TL’lik Destek Ödemesi Hesaplarda

Kirişci, her ay düzenli olarak çiftçilere yapılan destekle ilgili bugün de sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. 54 milyonluk destek hesaplarda...
54 Milyon TL’lik Destek Ödemesi Hesaplarda
Son Güncelleme: 
Yorum

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımsal destek ödemelerinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu. Kirişci, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile desteğin toplamda 54 milyon 843 bin 181 TL olan TL olduğunu belirtti. Bakan “Hayırlı ve bereketli olsun.” ifadelerini kullandı.

Tutarın 23 milyon 556 bin 186 TL’si Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği için, 31 milyon 286 bin 995 TL’si de Hayvan Hastalıkları Tazminat Desteği olarak ayrıldı.

54 Milyon TL’lik Destek Ödemesi Hesaplarda

Kaynak: Twitter

Bakan bugünkü destekten önce 756 milyon 692 bin 168 TL olan desteği yine sosyal medya hesabı üzerinden Ağustos ayında duyurmuştu. En büyük pay TMO Prim Desteği için verilmişti.

Dün yaptığı açıklamada ise çiftçiye 2023’ün Mart ayında verilecek mazot ve gübre desteğini 6 ay öne çekerek daha erken vereceklerini belirtmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu