Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

496 Milyon TL’lik Kâr için Temettü Kararı Geldi

Bu yıl uluslararası lüks tüketim alanına odaklanan ve Şubat ayında yeni bir şirket kurma kararı aldığını duyuran Desa Deri’den temettü kararı geldi.
496 Milyon TL’lik Kâr için Temettü Kararı Geldi
HABER GİRİŞ

2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunda brüt ve net kârı ile özkaynaklarını artıran Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş., borsada yatırımcıları ile kârını paylaşma kararı almadı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinde kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirim paylaşan şirket, yönetim kurulundan çıkan kararı açıkladı.

Yönetim kurulunun, 2023 yılına ilişkin kâr dağıtılmaması hakkında karar kıldığı bilgisi verildi.

Açıklamada, “Şirketimizin 2023 yılında 496.041.691 TL net dönem kârı elde etmesine karşılık bu tutarın şirket kaynaklarında muhafaza edilmesinin ve kar dağıtılmamasının genel kurul onayına arz ve teklif edilmesine oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.

DESA Hisse 02.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin temettü dağıtımına çıkmayacağını açıkladığı günde DESA kodlu hisseleri yükselişi sınırlı tuttu. Yıllık primi yüzde 150’nin üzerinde olan DESA, yazım anında yüzde 1’in altında artıda 23,4 liradan işle gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.