Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2024 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan 2024 Yılı Bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi. Detaylar geliyor...
2024 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda
HABER GİRİŞ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) İkinci Başkanı Yakup Asarkaya, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgili ve bağlı kuruluşlarının 2024 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda açıklamalarda bulundu.

Asarkaya, Türk bankacılık sektörünün güçlü mali yapısıyla ekonominin önemli istikrar unsurlarından biri olduğunu söyledi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) İkinci Başkanı Yakup Asarkaya, Türk bankacılık sektörünün küresel belirsizliklere rağmen son bir yıllık dönemde yaklaşık yüzde 60’ın üzerinde büyüme kaydettiğini belirterek, Ağustos itibarıyla bankacılık sektörünün toplam aktif büyüklüğünün 20,3 trilyon lira seviyesine yükseldiğini belirtti.

Asarkaya, Ekim ayı itibarıyla, kurumun doğrudan düzenleme ve denetleme alanında toplam 410 kuruluşun bulunduğu bilgisini verdi. BDDK yöneticisi, kurumun bütçe büyüklüğünün 2024 yılı için 4 milyar 409 milyon lira olarak öngörüldüğünü sözlerine ekledi.

Kamu İhale Kurumu Başkanı Hamdi Güleç de kurumun, kamu ihalelerine dair uyuşmazlıkların çözümü, mevzuatın hazırlanması ve uygulamanın yönlendirilmesi görev ve yetkilerine sahip düzenleyici ve denetleyici kurum olarak faaliyetini sürdürdüğünü söyledi. Güleç, 2024 yılı bütçesinde, gelir ve ödeneklerin 1,2 milyar lira olarak planlandığını sözlerine ekledi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.