Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zoom’dan Çalışanlarına Ofise Dönün Çağrısı

Pandemi döneminde uzaktan çalışmaya olanak sağlayan Zoom, şirket ofislerine yakın ikametgahı olan çalışanlarını haftada iki gün ofise çağırdı.
Zoom’dan Çalışanlarına Ofise Dönün Çağrısı
HABER GİRİŞ

Covid-19 pandemisi sürecinde yaygın olarak kullanılan çevrim içi video konferans uygulamasın Zoom, çalışanlarına çağrıda bulundu. Zoom, şirket ofislerinin bulunduğu noktalara 80 kilometre uzaklıktaki çalışanlarının haftada en az 2 gün ofiste çalışması gerektiğini bildirdi.

Çalışanları için Zoom’un aldığı karar, İngiltere merkezli haber ajansı BBC’de yer aldı. Zoom uygulaması pandemi ile kullanımını artırarak uzaktan yapılan konferanslarda ve iş görüşmelerinde kullanılıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, çalışanlar için hibrit çalışma modelinin en etkili çalışma şekli olduğuna işaret edildi. Yeni sistemin aşamalı olarak Ağustos ve Eylül ayı itibarıyla uygulanmaya başlayacağı kaydedildi.

Yeni Sistem Şirketi İyi Bir Konuma Taşıyacak

Zoom ofislerine 80 kilometre uzaklıkta olan çalışanların haftada en az 2 kez ofise gitmesini sağlayacak yeni sistemin şirketi daha iyi bir konuma getireceği öngörüldü. Ayrıca şirket, çalışanlarının verimlerini artırmaya yönelik desteklemeyi sürdüreceğine işaret etti.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde Wall Street Journal’ın 2022’deki verileri anımsattı. Zoom çalışanlarının yüzde 75’inin uzaktan, yüzde 24’ünün ise hibrit şekilde çalıştığını bildirmişti. Çalışanların yalnızca yüzde 1’ine normal çalışma sistemi uyguladığı söylenmişti.

GCM Yatırım Banner

ABD’de Çalışanların Yüzde 29’una Hibrit Sistem Uygulanıyor

Stanford Üniversitesi’nin anketine haberinde yer veren AA, ABD’de çalışanların yüzde 12’sinin uzaktan çalıştığını, yüzde 29’unaysa hibrit çalışma modeli uygulandığını bildirdi. Ankette, birçok çalışanın belirli düzeyde evden çalışma sistemini sürdürmeye eğilimli olduğu belirtildi.

Üniversite tarafından daha önce yürütülen başka bir araştırmadaysa uzaktan çalışma sisteminin İngilizce konuşulan ülkelerde daha yaygın olduğu paylaşılmıştı.

Amerika’da pandemi öncesi evden çalışma oranı yalnızca yüzde 5’iken, dünya genelinde çalışanlar her geçen gün işverenlerin uygun gördüğünden daha esnek çalışma saatlerinde çalışmak istiyor.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.